Заступник міністра освіти України Павло Полянський вважає, що карантин істотно не вплинув на графік навчального року. Про це він заявив в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у.
«Я б не сказав, що ми істотно вибилися із графіка навчального року. Згідно з законодавством, всі навчально-виховні процеси з дітьми, які ми проводимо, повинні бути завершені до 1 липня 2010 року. Тому у нас є оптимізм, що ці попереджувальні заходи мінімізують другу-третю хвилі грипу, якщо вони раптом будуть. Чого, звичайно, нікому не хочеться, тому що здоров'я людей – це найголовніше. Тому ми не рекомендували ні робочі суботи, ні шестиденні робочі тижні у школах з п'ятиденним режимом, щоб не перенавантажувати дітей. Сподіваюся, що все врешті-решт буде нормально», - зазначив замміністра освіти.
За словами Полянського, ці «карантинні» канікули показали багато чого цікавого, зокрема, ступінь готовності на місцях у різних областях до впровадження різних форм навчання.
«Міністерство свого часу тиражувало і поширювало дистанційні курси. Багато які із них були розроблений саме на місцях. Канікули як лакмусовий папірець показали, хто насправді був готовий до такої діяльності», - підкреслив він і додав, що для подальшого вдосконалення управління освітою потрібно постійно тримати руку на пульсі впровадження на місцях таких дистанційних курсів.
«Думаю, нинішні події стали уроком для всіх у тому сенсі, що «машину» потрібно завжди тримати у стані бойової готовності. Тому там, де люди належним чином працювали, впроваджували ці курси, дітям і вчителям простіше надолужувати програмний матеріал. Систему дистанційного навчання, яка постійно діє, потрібно вдосконалювати не тільки як антиепідеміологічний метод, а тому, що це сучасні інформаційні технології, які є ефективними», - заявив чиновник.
Крім того, Полянський нагадав, що Міністерство охорони здоров'я рекомендувало чиновникам освіти і керівникам навчальних закладів, зокрема – шкіл, щоб у суботу або по 8 уроків щодня діти не «відпрацьовували».
«Є можливості, щоб цього не робити. Враховуючи епідеміологічну ситуацію, місцеві органи управління освіти мають право коректувати терміни оголошення канікул на своїй території», - розповів зам Вакарчука.
Також він вважає, що у вищих навчальних закладах є можливість внести корективи до графіків учбового процесу денної форми навчання, передбачивши, зокрема, до кінця поточного року ущільнення розкладу занять за рахунок проведення додаткових годин, а також використовувати дистанційні елементи у навчанні із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій при опрацьовуванні теоретичного матеріалу, виконанні практичних і індивідуальних завдань.
А у школах Полянський пропонує застосувати різні способи ущільнення вивчення учбового матеріалу за рахунок об'єднання учбових тем, використання міжпредметних зв'язків, оглядового чи самостійного вивчення навчального матеріалу, зміни часу проведення учбових екскурсій, використання резервних годин учбової програми і годин, передбачених на проведення окремих уроків тематичного оцінювання.
Повне інтерв'ю з Полянським читайте ТУТ
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом