Відновлення історичної правди і справедливості про Голодомор 1932-33 років є обов'язком українців. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі зі студентами і професорсько-викладацьким складом Білоцерківського національного аграрного університету, яку він провів у рамках своєї робочої поїздки до Білої Церкви.

За його словами, становлення і розвиток нації може відбуватися тільки за умови, що вона пам'ятає і поважає свою історію.

«Коли ми говоримо про власне національне «я» і як воно повинне формуватися, відповідь одна: на тих сторінках історії, яку прожили наші діди, прадіди», – сказав Ющенко.

Він підкреслив, що у ці листопадові дні Україна вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років – однієї із найтрагічніших сторінок в історії нашого народу, про яку час розповісти світу правду.

Кажучи про цю трагедію, Глава держави підкреслив, що 1933-й рік був урожайним, але в Україні голодною смертю щодоби вмирало 25 тисяч чоловік. Голодомор в Україні за кількістю жертв і нелюдською жорстокістю став однією із найбільших гуманітарних катастроф за всю історію людства.

«Нам дуже важливо це все зрозуміти, тому що такого геноциду не пройшла жодна нація... Ми втратили майже 10 мільйонів чоловік. Це питання не тільки історії – це питання нашої пам'яті. Якщо у вас є пам'ять, ви повинні дати оцінку такому злу», – сказав Ющенко. Він при цьому додав, що «йдеться навіть не про суд.., а про людське засудження», повідомляє «УНІАН».

Президент підкреслив, що відкриті архіви, і тисячі свідчень очевидців незаперечно доводять: Голодомор був свідомим актом геноциду, який сталінський режим вчинив проти українського народу. Наш обов'язок як українців, підкреслив Ющенко, - відновити історичну правду і справедливість, домогтися міжнародного визнання і засудження сталінського геноциду.

За останні чотири роки, підкреслив Ющенко, у темі вшанування пам'яті жертв Голодомору зроблено багато. По всій Україні й у багатьох країнах світу встановлені пам'ятники безневинно убитим, упорядковані місця поховань жертв геноциду.

Сьогодні ми дивимося на свою історію на власні очі, відновлюємо розірваний зв'язок поколінь, зазначив Глава держави.

Читайте на тему: День пам’яті жертв Голодомору: Ющенко, Тимошенко, панахида, свічки і промови. Як це було

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

415