Кабінет міністрів України сподівається отримати наступний транш Міжнародного валютного фонду наприкінці листопада або в першій декаді грудня 2009 року. Про це заявив віце-прем'єр з питань європейської інтеграції Григорій Немиря після шостого засідання моніторингового комітету щодо виконання програми stand by між Україною і МВФ. Про це ForUm'у повідомили в прес-службі Кабміну.
«Уряд зацікавлений, щоб наступний транш МВФ був наданий якнайшвидше. Якщо ми досягнемо компромісу всередині країни й узгодимо позиції з МВФ, то за два тижні може відбутися засідання ради директорів МВФ. Швидше за все це може бути кінець листопада або перша декада грудня», - сказав він.
Григорій Немиря підкреслив, що під час засідання «були зроблені конкретні кроки щодо продовження переговорів з МВФ». «Ми отримали значний прогрес. Я вважаю, що всі сторони зробили крок назустріч один одному», - додав він.
За словами віце-прем'єра, МВФ не сприймає положення Закону про підвищення соціальних стандартів, оскільки «за мінімальними оцінками наслідки можуть складати до 2,5% дефіциту бюджету, а за максимальними оцінками – 7% дефіциту бюджету». «Ні мінімальні, ні максимальні показники не можуть бути прийняті МВФ. Це не налаштовує нас до співпраці з МВФ», - заявив Григорій Немиря.
Віце-прем'єр при цьому повідомив, що уряд сподівається знайти компроміс з Президентом у питанні підвищення соціальних стандартів. «Президентові передадуть наші пропозиції з погляду корекції бюджету на 2010 рік», - додав він.
Як повідомляв ForUm, Міжнародний валютний фонд у листопаді 2008 року ухвалив рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд. дол. і надав перший транш кредиту у розмірі 4,5 млрд. дол.
12 травня до України поступили 2,8 млрд. дол. другого траншу кредиту МВФ.
Частина другого траншу у розмірі 1,5 млрд. дол. направлена безпосередньо до Державного бюджету України для фінансування зовнішніх боргових зобов'язань уряду.
Третій транш склав 3,3 млрд. дол. замість запланованих 3,2 млрд. дол. Четвертий транш в об'ємі 3,8 млрд. дол. МВФ планував надати Україні до кінця 2009 року.
З 12 по 24 жовтня п.р. місія МВФ знаходилася в Києві. Експерти МВФ оцінювали виконання показників критеріїв ефективності програми stand-by згідно Меморандуму про економічну й фінансову політику від 23 липня п.р., підписаного між Україною і МВФ.
25 жовтня було оприлюднено заяву Міжнародного валютного фонду, в якій МВФ виразив надію, що закон про підвищення соцстандартів буде ветований Президентом України, оскільки він суперечить програмі співпраці.
30 жовтня Президент Ющенко підписав Закон України «Про встановлення прожиткового мінімуму й мінімальної заробітної плати».
7 листопада директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявив в інтерв'ю західним ЗМІ, що Фонд продовжить співпрацю з Україною тільки після завершення президентських виборів, які заплановані на січень 2010 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом