Нова редакція Військової доктрини РФ передбачає можливість нанесення попереджуючого ядерного удару по агресору у критичних для національної безпеки ситуаціях. Про це заявив секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев.

Як заявив Патрушев, використання ядерної зброї у Військовій доктрині обумовлене у рамках підтримки статусу Росії як ядерної держави, здатної таким чином запобігти агресії потенційного противника, направленій проти РФ і її прихильників.

Також документ передбачає розділення військових конфліктів на великомасштабні, регіональні і локальні війни, а також збройні конфлікти (як міждержавні, так і внутрішні). За словами Патрушева, зараз у світі над великомасштабними війнами почали переважати локальні, а також збройні конфлікти. Нова Військова доктрина РФ обумовлює умови застосування ядерної зброї при відбитті агресії із застосуванням звичайних засобів ураження не тільки у великомасштабній, але й у регіональній і навіть у локальній війні.

За словами секретаря Радбезу, необхідність підготовки нової редакції документа була обумовлена тим, що стара (чинна) Військова доктрина є документом перехідного періоду - кінця XX століття. При розробці нового документа був проведений аналіз військово-стратегічної обстановки у світі та перспектив її розвитку до 2020 року.

При цьому, підкреслив Патрушев, не втратили своєї актуальності і військові погрози, що окреслилися раніше. У їх числі були названі діяльність з прийому нових членів у НАТО, активізація військової діяльності Блоку, навчання стратегічних сил США з відпрацюванням управління ядерною зброєю. Як додаткові дестабілізуючі чинники секретар Радбезу назвав тенденцію до поширення ядерних, хімічних і біологічних технологій, виробництво зброї масового знищення, активізацію міжнародного тероризму і загострення боротьби за паливно-енергетичні та інші сировинні ресурси.

Слова Патрушева вже прокоментувала Державний секретар США Гілларі Клінтон. Клінтон заявила, що Військовою доктриною США, на відміну від нової російської, завдання превентивних ядерних ударів не передбачене.

Про розроблення нової російської Військової доктрини стало відомо у грудні 2008 року. У жовтні 2009 року Патрушев підкреслив, що документ здебільшого ґрунтується на положеннях попередньої редакції і не є абсолютно новою розробкою.

За матеріалами «Эхо Москвы», «Вести», «Lenta.ru», «УНІАН»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

768