Для обслуговування всіх пільг, передбачених чинним законодавством України, необхідна сума, що відповідає половині Державного бюджету, - майже 120-140 млрд. грн. Як повідомили в прес-службі Міністерства праці і соціальної політики, таку думку висловив перший заступник міністра праці і соцполітики Павло Розенко.
За його словами, в цілому на виплати всіх державних соціальних пільг, компенсацій і преференцій у Державному бюджеті на 2009 р. закладено близько 27-30 млрд. грн.
«Необхідно реформувати і систематизувати систему пільг у нашій державі, підсилити адресну підтримку саме малозабезпечених категорій населення. І уряд уже працює над цим», - зазначив Розенко, якого цитує «УНІАН».
Він також підкреслив, що ідеологія реформування системи пільг передбачає поступовий відхід від надання пільг по професійному статусу. «Люди, які працюють, повинні отримувати гідну заробітну плату. А пільги – лише ті, хто малозабезпечений, хто має великі заслуги перед державою, учасники й інваліди війни, «чорнобильці» і люди, які не здатні працювати, зокрема, інваліди», - вважає перший заступник міністра праці.
За його словами, на сьогоднішній день в Україні майже 13 млн. людей користуються різного роду пільгами. Причому, одна особа може мати декілька статусів, які дають їй право на пільги, доплати, преференції, допомогу і подібне. Усього на руках у населення зараз близько 26 млн. посвідчень, що дають право на пільги.
За його словами, кількість пільговиків в Україні щорічно збільшується. Наступного року додаткові пільги отримають нові категорії громадян. Це пов'язано, насамперед, з виконанням у повному об'ємі закону про престижність шахтарської праці. Також наступного року пільги отримають багатодітні сім'ї. Йдеться про 50% знижку до сплати за житлово-комунальні послуги, а також про право безкоштовного проїзду всіма видами транспорту.
Як повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії впорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 р.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом