Уряд ефективно протистояв викликам світової фінансової кризи. Про це заявив Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський, коментуючи результати вчорашньої зустрічі Юлії Тимошенко з українськими та західними економістами.
«Уряд намагався точково реагувати на ті чи інші проблеми, які виникали в окремих галузях. І зараз ми поки підтримуємо більш-менш соціальну стабільність. Попри всі проблеми сплачуються соціальні виплати», - зауважив Бураковський.
Він підкреслив, що на сьогодні Уряд єдиний державний орган, який дієво займається економічною політикою в країні: «З боку інших органів державної влади, політичних сил, ми не бачимо великої зацікавленості вести економічну дискусію і займатися економікою».
Бураковський переконаний, що вдалим кроком є своєчасне звернення України до МВФ, що дало можливість отримати досить суттєві кошти. А також, економіст позитивно відзначив політику Уряду щодо виконання домовленостей з Світової організації торгівлі.
Директор Інституту економічного розвитку Олександр Пасхавер вважає, що Уряд Юлії Тимошенко оперативно реагує на виклики світової фінансової кризи.
«Економіка виліковується. Є певні ускладнення - найбільше страждає зараз банківська система. Проте, я завжди акцентував увагу, що дивовижним є не те, що у нас немає ускладнень, а те, як ми достатньо синхронно зі світовим співтовариством, навіть дещо випереджуючи його, відштовхнулися від дна і почали відновлювальне зростання», - зазначив експерт.
За словами Пасхавера, в економічній системі «Уряд, як кораблик в океані: він може зробити багато, але найбільше, що він може зробити – це не перешкоджати».
«У відношенні Уряду я можу сказати дві речі: він не дуже перешкоджав, і це великий плюс, по-друге, що він робив, без сумніву, позитивно – він працював у реанімаційному режимі дуже енергійно. Енергетика у Уряду була і вона працювала так, що у результаті цій кризі скоро вже буде рік – ніде не прорвало серйозно. І це дуже важливо. Тому що усі наші суперечки про те, як необхідно вести політику, стратегію або тактику нічого не варті, якби почала проривати крупна система. Це безсумнівно заслуга Уряду», - сказав він.
Пасхавер також підкреслив, що традиційно в усіх країнах світу, хто керує процесом, незалежно від того, наскільки він спроможний ним керувати, той і відповідає за усі мінуси й отримує славу за усі плюси: «Так що цей Уряд сповна отримає і за усі мінуси процесу, і за усі плюси процесу».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом