Перший Президент незалежної України Леонід Кравчук вважає, що Україна повинна мати свій патріархат і свою помісну церкву. Таку думку він висловив в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у.

«Я абсолютно переконаний, що Україна як православна держава з глибокою християнською історією повинна мати свій патріархат і свою помісну церкву. Саме у Києві почалася нова православна віра. Нинішнє покоління українців є спадкоємцями цієї історії, культури, духовності і християнської цивілізації».

За його словами, історично так склалося, що центр православ'я перемістився до Москви: «Але це не означає, що вся духовність й історія перемістилася до Росії. 900-річчя святкування Хрещення Русі було проведено саме в Києві. І лише 1000-ліття було проведено в Москві і в Києві».

Екс-президент нагадав, що за часів Радянського Союзу в Україні жило 60% усіх православних СРСР. Колишній глава держави не сумнівається, що створення єдиної помісної церкви в Україні необхідне, оскільки значна частина віруючих українців хоче мати свою помісну церкву.

Кравчук виразив подив, чому «Вселенський патріарх і всі, хто має статус патріарха в православному світі, не можуть вирішити це питання». «Відбувається це тому, що Московський патріархат проводить іншу філософію. Він уже має юридичні підстави вважати українське православ'я своєю канонічною територією. У цьому питанні немає єдності, але є великий вплив Московського патріархату на Вселенського патріарха», - зокрема, сказав він.

Коментуючи створення Священним синодом Київського патріархату робочої групи для діалогу з УПЦ МП, він зазначив: «Добре, що дві церкви створили робочі групи. Можливо, вони хочуть домовитися, але сподіватися на те, що все буде вирішено легко, не варто. Проблеми між МП і КП дуже глибокі. Фактично, Московський патріархат не визнає Київський. Це не може не вплинути на характер переговорів».

«Скажу вам відверто, віри в те, що ці переговори можуть привести до створення української помісної церкви, у мене немає. До цього ми прийдемо нескоро», - підсумував екс-президент.

Як повідомляв ForUm, у понеділок, 14 вересня, Священний синод Київського патріархату створив робочу групу для діалогу з УПЦ МП. Це відбулося після того, як синод УПЦ МП ухвалив рішення вести переговори з Київським патріархатом і Українською автокефальною православною церквою (УАПЦ). «Ми вважаємо, що створення робочої групи УПЦ МП з підготовки діалогу з УПЦ КП відкриває шлях до подолання розділення українського православ'я», - мовиться у рішенні синоду Київського патріархату.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

566