Міністерство фінансів у проекті держбюджету на 2010 рік пропонує виділити на утримання Верховної Ради 477 млн. грн. Це на 195 млн. менше, ніж закладено у кошторисі на поточний рік. Про це газеті «Дело» повідомив заступник голови регламентного комітету парламенту Сергій Сас (фракція БЮТ).
За його словами, грошей, які виділяються, вистачить лише на виплату заробітної плати народним депутатам і співробітникам апарату. «Рада вже загрузнула у боргах. Я навіть не уявляю, що буде, якщо нам ще більше уріжуть фінансування», — заявив Сас.
Голова профільного комітету Олександр Єфремов додав: щоб проіснувати до кінця року, депутатам потрібно щонайменше мінімум 97 млн. грн. додатково. «Інакше працівники апарату перестануть отримувати зарплату, депутати — відрядження, також ми не зможемо фінансувати їхнє проживання у готелі», — поскаржився Єфремов.
Щоб не допустити «фінансового колапсу», керівництво парламенту звернулося з проханням до прем'єр-міністра виділити гроші зі стабілізаційного фонду.
У Кабміні про проблеми парламенту нічого не знають. «Якщо таке звернення буде, ми його розглянемо. Але я про нього вперше чую», — заявив міністр Кабінету Міністрів Петро Крупко.
У разі, якщо парламент не зуміє добитися збільшення фінансування, депутатам доведеться наступного року істотно скоротити штат співробітників апарату Верховної Ради, а у відрядження їздити за свій рахунок. «У нас цього року через дефіцит бюджету вже відпав привілей безкоштовного житла, ми перестали користуватися залами офіційних делегацій в аеропорту «Бориспіль», у нас уже нічим платити за бензин», — нарікає член регламентного комітету, «бютовець» Валерій Камчатний. Його соратник Лев Бірюк у зв'язку зі складнощами у фінансуванні пропонує оптимізувати апарат Верховної Ради і скоротити водіїв. «Якщо у нас нічим платити за бензин, навіщо утримувати водіїв, які не їздять?» — риторично запитує він.
За словами Саса, складна ситуація з фінансуванням найвищого законодавчого органу виникла вперше за останні десять років. «Недофінансування окремих напрямів мало місце востаннє десь у 1995-1996 роках», — каже депутат. За його словами, народні обранці вже «проїли» всі ліміти. «Крім браку бензину, є заборгованість перед авіакомпаніями, росте борг за трансляцію засідань парламенту», — зазначив Сас, уточнивши, що профільний комітет наразі якраз займається підрахунками всіх боргів. За його словами, приблизно 10 млн. грн. на сьогоднішній день парламент заборгував готелю «Київ», у якому проживає частина депутатів. Ще 18 млн. грн. набігло з минулого року за капітальний ремонт будівлі парламентських комітетів на вул. Садовій, 3.
Щоб уникнути катастрофічних наслідків для парламенту, народний депутат Сас викликався використовувати свої політичні зв'язки. Як депутат пропрем'єрської фракції він має намір зустрітися з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і пояснити їй ситуацію з фінансуванням парламенту. «Я постараюся зустрітися з Юлією Володимирівною, думаю, їй потрібно пояснити деякі нюанси, про які їй напевно не доповідають», — зазначив нардеп.
Міністр Кабінету Міністрів Крупко скептично поставився до інформації про складне фінансове становище Верховної Ради. Як вихід із ситуації він запропонував багатим депутатам узяти на утримання бідних. «Хай спроможні депутати скинуться і підтримають тих, у кого немає грошей», — з іронією сказав він.
Перший віце-спікер Олександр Лавринович вважає, що парламент зможе дожити до Нового року без допомоги уряду, якщо продасть майно, яке є балансі Верховної Ради. За його словами, інтерес можуть становити, зокрема, санаторії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом