Гуам відзначає День праці. Гуам - розташований в західній частині Тихого океану, є володінням США і має статус «неприєднаної території США». Катар святкує День незалежності (1971). Сан-Марино День заснування республіки. Сан-Марино - найдавніша держава Європи, заснована в 301; назва «Республіка Сан-Марино» з'являється в документах X століття, діюча нині конституція прийнята в 1600 і деякі зміни внесені в 1906; населення республіки налічує 22 тис. людей. Крім того, сьогодні можна відзначити 93 роки такому винаходу, як бюстгальтер.

Цей день в історії України: У 1838 році в Києві відкрито Інститут шляхетних дівчат. У 1915 році в австрійській армії створено полк українських січових стрільців.

У 1973 році в Києві відкрито пам'ятник Лесі Українки. Леся Українка (справжнє ім'я - Лариса Петрівна Косач-Квітка) - українська поетеса, драматург і прозаїк, дочка відомої української письменниці Олени Пчілки, народилася 25 лютого 1871 року в місті Новоград-Волинський Житомирської губернії в дворянській сім'ї. В роду були греки, боснійці, поляки і українці.

Перший вірш «Надія» написала в 9 років, а в 13 пройшов її дебют в журналі «Зоря» під псевдонімом Леся Українка. У 10-річному віці простудилася на річці Стир, після чого тридцять років хворіла на туберкульоз.

Творила під впливом ідей революційних демократів, поезії Т.Г. Шевченка. Драми і драматичні твори написані переважно на історичні і міфологічні сюжети, пройняті революційними ідеями: «Вавілонський полон» (1903), «В катакомбах» (1905), драма-феєрія «Лісова пісня» (1912). Її призивні вірші включалися в тексти прокламацій і революційних відозв, внаслідок чого за нею встановлюється негласний жандармський нагляд, проводяться обшуки, а її твори не друкуються.

Була одружена з Климентом Квіткою (1907), який сам не будучи здоровим, і жахливо не подобався її матері не дивлячись ні на що, був вірним помічником в її творчості і доглядав за хворою Лесею до самої її смерті. Померла вона 1 серпня 1913 року в м. Сурамі (Грузія), похована в Києві.

Православні: Олександр, Павло, Фаддей.

Католицькі: Вільгельм, Степан.

Цього дня:

1609 Англійський мореплавець Генріх Гудзон відкрив Нью-Йоркську гавань.

1752 День, якого не було в історії Великобританії і колоній. У зв'язку з переходом на григоріанський календар після 2 вересня настало відразу 14-е.

1828 Весілля Олександра Грибоєдова і Ніни Чавчавадзе.

1864 У Стокгольмі оглушливий вибух зніс з лиця землі лабораторію Альфреда Нобеля, де він разом з батьком проводив свої досліди з нітрогліцерином. Загинули 5 помічників і молодший брат Альфреда - Еміль. Батька від горя розбив удар. Але Альфред свої досліди не припинив, і через три роки отримав патент на виготовлення динаміту.

1912 В Англії почав роботу перший в світі консервний завод.

1914 Американка Мері Фелпс Джекобс винайшла бюстгальтер. «Дослідний зразок» вона змайструвала за допомогою служниці з носових хусток і запатентувала свій винахід у 1915 році. Всі жінки в цей час носили корсети, і спочатку «безспинний ліфчик» успіху не мав. Але заповзятливий чоловік винахідниці, що служив у корсетній фірмі, запропонував своїм господарям новинку, і ті виявилися провидцями, придбавши у Мері патент за 15 тис. доларів. Цікаво, що Мері - прямий нащадок винахідника пароплава Роберта Фултона.

1959 Японська корпорація «Соні» почала випуск транзисторних радіоприймачів.

1967 Швеція перейшла на правосторонній рух.

1984 У Великобританії доктор Алік Джеффріз з Лестерського університету винайшов, що послідовність підстав в ДНК є індивідуальною особливістю кожної людини. Ця властивість ДНК, відома як «генетичні відбитки», стала використовуватися при встановленні родинних відносин і в криміналістиці.

3 вересня народилися:

1856 Луіс Салліван, архітектор, творець перших хмарочосів.

1875 Фердинанд Порше (1875-30.1.1951), австрійський автоконструктор. У 1916 році він став директором австрійського відділення компанії «Даймлер», а в 1923 перебрався до Штутгарта. Через вісім років Порше заснував власну компанію з виробництва спортивних і гоночних автомобілів. Пізніше разом з сином Фердинандом, якого всі звали Феррі, став на чолі проекту Гітлера з створення «народного автомобіля» - «фольксваген». В роки війни Порше були зайняті військовими проектами, зокрема вони створили танк «Тигр». Після війни старший Порше за вироком французького суду був осуджений на декілька років ув’язнення, а на початку 50-х років з'явилися перші знамениті спортивні автомобілі «Порше».

1928 Іон Друце, молдавський письменник.

1946 Юрій Кузнєцов, актор («Холодне літо 53-го», «НП районного масштабу», Менти»).

1956 Марина Зудіна, актриса («Повернення Будулая», «Дубровський»).

1972 Ліка, поп-співачка. Раніше Ліка MC, Ліка Стар.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1698