В Бахрейні відзначають День незалежності (1971). В Замбії День молодості. В Ліхтенштейні День принца Франца-Йосипа. В Пакистані День незалежності (1947). В Португалії День незалежності (1385). В США, Род-Айленді День перемоги.
В Туві День незалежності.

За наказом Катерини II цього дня в 1775 році ліквідовано Запорізьку Січ. Частина запорожців пішла за Дунай до Туреччини, інша - на Кубань. Причиною ліквідації стало підкорення Криму і утихомирення татар, внаслідок чого значення Січі для захисту південноросійських поселень від їх нападів втратило свою силу. З другого боку, вона перетворилася на місце, куди стікалися гайдамаки з Польщі. Тому Катерина II вирішила розігнати запорожців і веліла військам зайняти Січ.

За православним календарем: Початок Успенського поста. Цей пост короткий, триває всього два тижні і передує святу Першої Пречистої Пресвятої Богородиці. Незважаючи на його короткостроковість, він досить строгий. Статутом забороняється куштувати всі продукти тваринного походження, у тому числі і рибу. Свято це називається в народі «медовим Спасом», оскільки на святковому водосвятному молебні освячується мед нового збирання. Після літургії здійснюється мале освячення води. Для освячення місцевості на вулиці і дороги з храмів прийнято виносити хрест. Успенський пост триває до 27 серпня.

За народним календарем: Прийшов Медовий Спас - проводжай літо. В храм прийнято було приносити для освячення мед, насіння і перші овочі. Інша назва дня Маккавей: збирали мак. Тим, хто побоюється відьом: цього дня потрібно зібрати насіння дикого маку і обсипати ними будинок – жодна відьма в будинок не проникне.

Православні: Олександр, Димитрій.
Католицькі: Максиміліан.

Цього дня:

1248 Початок будівництва Кельнського собору. Перший камінь в основа собору заклав архієпископ Кельна Конрад фон Хохштаден. Завершено будівництво було в 1880 році.

1385 Великий князь литовський Ягайло уклав Кревську унію з Польщею про об'єднання земель. В обмін йому була віддана в дружини 12-річна польська королева Ядвіга, він ставав королем єдиної держави. Угода набула чинності наступного року, а ще через рік Ягайло ввів у Литві католицтво, що позбавило перебування на литовській землі Тевтонського ордена.

1457 В Майнці (Німеччина) видана перша точно датована друкарська книга – «Псалтир». Крім того, це перша книга, на якій вказані імена видавців. Ними були Іоганн Фуст і Петер Шаффер.

1908 У Фолкстоні (Англія) проведено перший міжнародний конкурс краси.

1914 У Львові створено Головну Українську Раду.

1919 Білогвардійський уряд Північно-Західної Росії визнав незалежність Естонії.

1920 В Антверпені відбулася урочиста церемонія відкриття Сьомих Олімпійських ігор (насправді змагання йшли з липня).

1930 Раднарком СРСР прийняв декрет про обов'язкову початкову освіту. Постанові передувало аналогічне рішення ЦК ВКП(б) від 25 липня. В ньому вказувалося на необхідність ввести повсюдне загальне обов'язкове навчання дітей віком 8-10 років, починаючи з 1930/31 учбовим роком, з подальшим розширенням цього віку і приступити з цього ж року до введення загального семирічного навчання в промислових містах і робочих селищах. Поставлену задачу було в основному вирішено до 1934 року.

1935 В США введено систему соціального страхування (допомоги безробітним).

1945 В Москві підписано радянсько-китайську угоду про дружбу і союз строком на 30 років.

1947 В результаті розділу Індії утворено Індію і Пакистан, що одержують статус домініонів.

1957 Ця подія була глибокою таємницею, тому рік його звершення дається орієнтовно. У пресі повідомлення про нього промайнуло в січні 1958 року, і нових повідомлень більше не поступало. Три дні - 14, 15 і 16 серпня - на околицях Сталінабада (нині Душанбе) спостерігалися Прибульці. Свідками стали учасники археологічної групи «Апіда».

14 серпня народилися:

1742 Пій VII (1742-20.8.1823), тато римський, який з 1800 року прославився відлученням від церкви Наполеона I і арештований імператором, але він так і не поступився йому.

1865 Дмитро Сергійович Мережковський (1865-9.12.1941), письменник, філософ («Христос і Антихрист», «Олександр I», «Грядущий хам», «Данте»). В 1920 році емігрував разом з дружиною - поетесою Зінаїдою Гіппіус. Наприкінці життя виступав з підтримкою Гітлера і Муссоліні як сили, здатної знищити комунізм.

1867 Джон Голсуорсі (1867-31.1.1933), англійський письменник, Нобелівський лауреат 1932 року «за високе мистецтво оповідання, вершиною якого є «Сага про Форсайт»« («Острів фарисеїв», «Кінець глави», «Сучасна комедія»).

1951 Сара Брайтман, англійська співачка. Вона добилася першого успіху в епоху диско (1978).

1965 Еммануель Беар, французька кіноактриса («Наліво від ліфта», «Місія нездійснима», «Серце взимку»).

1968 Холлі Беррі, американська кіноактриса. В 2002 році отримала «Оскар» за кращу жіночу роль («Бал монстрів»).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2360