Кремль не враховує помилок, допущених відносно Грузії, і повторює їх у випадку з Україною, відверто залякуючи цю країну. Так прокоментували деякі грузинські політики вислови президента Росії Дмитра Медведєва в адресу України і дій її керівництва.
Зокрема, голова комітету з євроінтеграції парламенту Грузії Давид Дарчіашвілі повідомив, що «Кремль продовжує амбітну політику відносно своїх сусідів, дивиться на них звисока, не розуміючи, що це рано чи пізно приведе до кризи в міжнародних відносинах, яка, у результаті, відіб'ється на внутрішньому становищі країни (Росії)», — сказав він.
Як показує історія, підкреслив Дарчіашвілі, «сусідні країни, якщо до них так відноситься імперія, не стануть довірливішими і не проводитимуть інтереси Росії». «Усе відбудеться навпаки. Така поведінка контрпродуктивна для національних інтересів самої Росії», — вказав він.
Мова зайшла також про можливі плани Кремля розповсюдити абхазький і південноосетинський сценарій на Крим. «Я цього не виключаю, оскільки уроків вони не витягують, і в їхній політиці очевидні ревізіоністські й імперіалістичні тенденції. За словами можуть послідувати справи. Неадекватність слів і дій тільки прискорить кризу, про яку я говорив. У Росії це викличе дуже серйозні явища, що буде погано для майбутнього цієї країни», — упевнений політик, повідомляє «ТСН».
«За всією логікою Кремля, — вважає він, — стоїть одне: логіка залякування. Кремль вважає, чим грубіше він говорить з сусідами, чим провокаційніші його дії, тим більше він залякає своїх сусідів і втягне їх у реалізацію своїх інтересів. Але якщо трапиться навпаки, під час майбутніх президентських виборів в Україні населення буде налаштоване ще більш антиросійськи, що дасть більше можливостей прозахідним силам. Тобто результат, як і у випадку з Грузією, буде зворотним».
Як повідомляв ForUm, президент РФ Медведєв вважає політику України в роки президентства Ющенка відступом від принципів дружби і партнерства з Росією. Про це сказано в зверненні Медведєва, направленому главі Української держави, текст якого розміщеой на сайті Президента РФ.
«Проблеми в двосторонній співпраці, звичайно, існували і раніше. Це було природно для ситуації після розпаду Радянського Союзу, коли довелося налаштовувати відносини між двома суверенними державами. Втім, те, що ми спостерігаємо в роки Вашого президентства, не можна сприймати інакше, як відхід української сторони від принципів дружби і партнерства з Росією, закріплених у Договорі 1997 року», - заявив Медведєв у своєму зверненні.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом