Сьогодні День Хіросіми. Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї. Міжнародний день «Лікарі світу за мир». В Аргентині відзначають День дитини. В Барбадосі, Болівії і на Ямайці День незалежності. Об'єднані Арабські Емірати відзначають Національне свято Сходження - приходу до влади правителя емірату Абу-Дабі шейха Заєда аль Нахайяна, президента країни (1966). У Росії День Залізничних військ. Запроваджений Указом Президента Російської Федерації від 19.07.96 «Про встановлення Дня Залізничних військ Російської Федерації».
54 роки тому в 1945 році була вперше використана ядерна зброя. В 8 годин 15 хвилин американський бомбардувальник Б-29, названий «Енола Гей» на ім'я матері командира екіпажу, скинув атомну бомбу «Малюк» з тротиловим еквівалентом 20 тисяч тонн на японське місто Хіросіму. Бомба вибухнула на висоті 580 м над містом. 66 тисяч людей загинули у момент бомбардування, 69 тисяч поранено, надалі від радіаційного враження в Хіросімі померло декілька сот тисяч людей, знищено 67 відсотків міста. «Спалах був жахливий, - писав пілот бомбардувальника - Немає ніякого сумніву, що це найпотужніший вибух, який коли-небудь бачила людина. Боже, що ми натворили!». Цього ж дня в 1958 США провели атмосферні ядерні випробування на острові Джонстона. В 1970 році Франція провела ядерні випробування на атолі Muruora.
За православним календарем: Пам'ять мученика Христини. Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба, в Святому Хрещенні Романа і Давида (1015). Преподобного Полікарпа, архімандрита Печерського (1182).
Православні: Борис, Гліб, Давид, Полікарп, Роман, Христина .
Католицькі: Славомір, Яків.
Цього дня:
1221 Помер Домінік (народ. ~1170), кастильський дворянин - засновник ордена домініканців. Цей «жебракуючий чернечий орден» братів проповідників був створений Домініком 1215 року для боротьби з широким єретичними рухами, що розповсюдилися тоді в Західній Європі, і знищенням самих єретиків, особливо альбігойців. Члени ордена називали себе «божими псами», а на їх прапорі були зображені пси, що розривають на частини тіла єретиків.
1497 У Брістоль повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім, всі були впевнено, що це Китай. Король щедро відзначив заслуги мореплавця: йому була вручена нагорода в 10 фунтів стерлінгів і призначена щорічна пенсія у розмірі 20 фунтів.
1753 Досліджуючи атмосферну електрику, російський фізик Георг Ріхман загинув від удару блискавки при абсолютно безхмарному небі (ця загадкова смерть вимагала припинити досліди з електрикою).
1783 Грузія вступила під владу Росії.
1790 Письменника О. Радищева засуджено до страти за книгу «Подорож з Петербургу до Москви».
1806 Кінець Священної Римської імперії після відмови імператора Франца II від німецької корони.
1889 У Лондоні відкритий готель «Савой», перший у світі готель з ванною в кожному номері.
1893 З 6 по 12 серпня в Цюріху пройшов третій конгрес II Інтернаціоналу. Серед інших на ньому були ухвалені рішення про святкування 1 травня і виключенні з організації анархістів.
1932 Відкрився перший Венеціанський кінофестиваль.
1940 Естонію прийнято до складу СРСР.
1940 У СРСР арештований президент Ленінської академії сільгоспнаук відомий генетик М. Вавілов.
1965 В Англії випущений четвертий альбом «Бітлз Help».
1978 У замку Гандольфо - резиденції Папи Римського - помер Павло VI.
1992 Уряд Росії вимагав у прибалтійських республік 7,7 млрд. дол. в обмін на виведення російських військ.
1995 Хорватська влада оголосила про ліквідацію республіки Сербська Крайна.
2002 Хакери зламали комп’ютерну мережу міністерства оборони Японії.
6 серпня народилися:
1504 Метт’ю Паркер, архієпископ Кентерберійський, капелан короля-багатоженця Генріха VIII.
1651 Франсуа де Фені лон, французький письменник, теолог, архієпископ Камбре. Член Французької академії. Проповіді і богословські трактати Фенелона – значні пам'ятники французької класицистичної прози. В 1689–99 рр. був вихователем внука Людовика XIV герцога Бургундського, для якого зробив прозаїчний переклад «Одіссеї», написав повість «Пригоди Аристотеля», «Діалоги мертвих», прозаїчні «Байки». Кращий твір Фенелона – його філософсько-утопічний роман «Пригоди телемака» (1699).
1789 Ілля Буяльський, придворний хірург, бальзамувальник найвищих персон.
1881 Олександр Флемінг (1881-11.3.1955), англійський мікробіолог, що відкрив Пеніцилін, Нобелівський лауреат по фізіології і медицині 1945 року.
1938 Ігор Лученок, білоруський композитор. Автор пісень «Алеся», «Лист з сорок п'ятого», «Пам'ять серця», «Зачарована моя», «Віденський вальс». Голова правління Союзу композиторів Білорусі (з 1980).
1944 Олександр Ітигилов, український кінооператор і кінорежисер.
1972 Джері /Дженіфер/ «Джинджер» Халлиуелл, колишній лідер Spice Girls.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом