Міністерство фінансів України відпрацювало план дій щодо кожного банку, який претендує на рекапіталізацію за участю держави, і представить його на нараді в уряді у середу, яку проведе прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.
«Ми відпрацювали за ці вихідні щодо кожного банку план дій, які рішення і документи нам треба ухвалити і в які терміни це зробити. Сподіваюся, що ми сьогодні щодо кожного банку ці плани акцентуємо, визначимо процедури і заходитимемо (у капітал банків – ред.)», - сказав в.о. міністра фінансів Ігор Уманський журналістам у Києві у середу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Він уточнив, що засідання призначене на 16:00, у ньому запланована участь представників Національного банку, Мінфіну і Міжнародного валютного фонду.
Водночас Уманський підкреслив, що остаточне рішення стосовно кожного окремого банку ухвалюватиме Кабінет міністрів.
Він також повідомив, що у середу очікується оприлюднення внесених урядом поправок у порядок рекапіталізації банків.
Як повідомляв ForUm, Юлія Тимошенко ще 17 квітня заявила про затвердження урядом семи банків, у рекапіталізації яких він має намір взяти участь. За її словами, частка держави після рекапіталізації складе у «Родовід Банку», «Укрпромбанку» та банку «Київ» 99%, банку «Надра» - 91,8%, «Імексбанку» і «Укргазбанку» - 75%+1 акція.
Тоді ж Тимошенко уточнила, що стосовно банку «Фінанси і Кредит» «йде дискусія» з питання розміру капіталізації і частки держави.
При цьому уряд називає обов'язковою умовою рекапіталізації попереднє введення у банки тимчасової адміністрації. Проте із указаних банків такі адміністрації введені поки що тільки у банках «Надра», Укрпромбанку, «Родовід Банку» та банку «Київ».
У держбюджеті на рекапіталізацію найбільших банків виділено 44 млрд грн ($5,7 млрд, або близько 2-3% ВВП), проте Мінфін називає цифру 20 млрд грн. Передбачається, що держава набуватиме у ході допемісії акції, оплачуючи їх держоблігаціями, які викупить Національний банк України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом