Президент Франції Ніколя Саркозі, прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун і глава іспанського уряду Хосе Луїс Сапатеро не братимуть участі у засновницькому саміті «Східного партнерства», який має відбутися 7 травня у Празі (Чехія). Про це повідомляє білоруська служба радіостанції «Свобода» з посиланням на інтернет-видання EUbussiness.
На думку видання, відсутність Саркозі у Празі збільшує небезпеку, що східну політику Євросоюзу визначатимуть країни сходу ЄС, а середземноморську – країни Середземномор'я.
Радіостанція нагадує, що торік французький лідер «з великою помпою» заснував «Середземноморський Союз» для зміцнення зв'язків між країнами середземноморського узбережжя, але з того часу цей форум затихнув.
Як повідомляв ForUm, раніше від представництва на найвищому рівні на засновницькому саміті «Східного партнерства» відмовилися такі країни Євросоюзу, як Литва і Польша.
«Східне партнерство» – польсько-шведська ініціатива, спрямована на поліпшення відносин з ЄС. У грудні 2008 року Європейська Рада принципово погодилася почати цей проект.
Інавгураційний саміт «Східного партнерства» за участю керівників держав-членів ЄС і країн-партнерів відбудеться 7 травня. Україну на саміті представлятимуть Президент Віктор Ющенко і прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.
Від Європейської комісії до Праги приїдуть Жозе Мануель Баррозу і Бенніта Ферреро-Вальднер. Саміт прийматиме Мірек Тополанек - прем'єр-міністр Чехії, яка наразі головує у ЄС,.
В Європейській комісії вважають, що ця ініціатива приведе до поглиблення політичних і економічних відносин, посилення енергетичної безпеки, збільшить мобільність і надасть додаткову підтримку продемократичним і ринково орієнтованим реформам у країнах-партнерах ЄС.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом