Перший весняний тиждень в українському парламенті ознаменувався черговим нововведенням. Цього разу у ролі «масовика-витівника» виступив народний депутат із фракції НУ-НС Олег Новиков, який зареєстрував у ВР законопроект, відповідно до якого вище керівництво країни тепер декларуватиме не тільки свої доходи, але і витрати.

«Часто всі корупційні скандали пов'язані з тим, що доходи людини не відповідають його витратам. Цей закон змусить держслужбовців декларувати не тільки зарплати, але і машини, квартири, дачі й акції, — пояснив депутат. — Це дозволяє перевірити, чи сходиться у людини дебет з кредитом».

Безумовно, українській громадськості цікаво дізнатися, на що витрачаються «чесною працею» зароблені кровні «вищої касти» українського політикуму. А ось що з цього приводу думають самі депутати і експерти? Про це ForUm у них і поцікавився.

Наприклад, «регіонал» Вадим Колесніченко вважає, що «коли подібне виходить від депутата, це говорить про повну люмпенізацію і вихідця з трущоб, який любить копирсатися у чужому лайні».

«Що стосується ідеї, - продовжує політик. - Вона цілком може мати місце. Але чому тільки високопосадовці повинні цим займатися. Чому сам пан Новиков не хоче декларувати свої витрати? Про себе він чомусь забув, про службовців і підприємців він теж чомусь забув».

За словами Колесніченка, «якщо вже зібралися вибудовувати чітку систему, то і треба вибудовувати чітку систему, як це планувалося кілька років тому».

«У будь-якому випадку, не з гармат по горобцях треба стріляти і, готуючись до виборчої кампанії, показувати, який розумний захисник народу, чи шукати ворога народу тільки в особі Президента, який і так уже став для всіх ворогом, а створювати комплексну систему. Спочатку б до себе у кишеню заглянув і визначився, хто він такий», - підсумував нардеп.

У свою чергу, комуніст Петро Цибенко заявив, що «аніскільки не здивується, якщо за цей законопроект не проголосують насамперед соратники самого Новикова».

«Я поки не бачив сам проект закону, проте не здивуюся, якщо соратники Новикова не проголосують за це, оскільки може надійти грізний окрик із певних будівель, із певних кабінетів», - сказав Цибенко.

Разом з тим, Цибенко погодився, що сама по собі ідея такого законопроекту «нормальна».

«Це необхідно робити. Рівень корупції в Україні зашкалює за всі мислимі і немислимі межі. Коли проходять парламентські вибори, кандидати у депутати декларують навіть доходи усіх членів сім'ї. Чому сьогодні держслужбовець, чиновник вищого рангу не може цього робити?», - резюмував парламентарій.

А ось політолог, президент соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко назвав ідею Новикова «весняною розвагою».

«Йде весна, політикам треба хоч якось розважатися, і така самоіронія для них буде виходом із сиуації. Вони дійсно на повному серйозі обговорюватимуть цей законопроект і перетворять його на прямо протилежну інструкцію майбутніх і нинішніх корупціонерів», - зазначив експерт.

Крім того, Небоженко висловив думку, що такий законопроект як «будь-який юридичний, політичний, соціальний популізм завжди справедливий і правильний, але реально це здійснити не можна».

«Питання корупції - це не стільки питання жорсткості законодавства, скільки морально-політичної ситуації в країні», - пояснив політолог.

«Еліта краде, населення краде, і це єдине, що зв'язує населення і еліту. Просто еліта багато краде, а населення мало, тому дуже сильно потерпає і потрапляє під кризу. Природно, «верхівка» і задає стандарти корупції. Якщо не краде Президент, тоді важко красти і спікерові ВР, і прем'єр-міністрові, і губернаторам. Але якщо Президент м'який, добрий і схильний до комерційних фантазій, то зрозуміло, що ніяке законодавство і не зупинить практику розговіння країни, що склалася», - додав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

533