На цьому тижні коаліція у черговий раз спробує обновити Кабмін. Але шанси на те, що у ньому відбудуться всі потрібні Юлії Тимошенко зміни, невеликі.
Перша проблема — кадри. Торги, які ведуться навколо більшості міністерств, можуть призвести до того, що місця у Кабміні займуть не кращі (навіть за версією коаліції), а ті, хто влаштовує всіх. Приклад з Андрієм Портновим, призначення якого на Фонд держмайна блокується нунсівцями і частиною БЮТ, — найкраще тому підтвердження.
Друга проблема — торги у НУ-НС. Мозаїчна фракція ніяк не може визначитися зі своїми кандидатурами. Як повідомив депутат із НУНС Кирило Куликов, на сьогодні призначено засідання ради фракції, присвячене кадровим питанням. Але фракція або її рада вже збиралися з цього питання кілька разів, а рішення досі немає. Чому — очевидно. Якщо хоч якусь групу вони не влаштують, від коаліції можуть відпасти 10-15 чоловік, повідомляє «Сьогодні».
З кандидатурами від БЮТ зрозуміліше. Неофіційно джерело у Блоці підтвердило, що на посади віце-прем'єрів плануються співвласник корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Віталій Гайдук (він відповідатиме за ПЕК) і екс-глава Нацбанку Сергій Тігипко. Причому останній має стати також міністром економіки. А ось на пост міністра фінансів, звільнений Віктором Пинзеником, називають відразу кілька кандидатур. Зокрема, і того ж Тігипка, і Порошенка, і першого зама Пинзеника Мярковського, а також Олександра Турчинова (він міг би суміщати цей пост з постом першого віце-прем'єра). Спливло навіть прізвище екс-міністра фінансів Ігоря Мітюкова, якого Юлія Тимошенко нещодавно звинувачувала у спробі організувати дефолт країни через дострокове повернення кредиту «Укравтодору».
Є у БЮТ пропозиції і щодо міністрів квоти НУ-НС; зокрема, на пост міністра освіти пропонують ще одного «экс» — Василя Кременя, проте його не підтримують рухівці та інші націоналістичні групи, які хочуть зберегти міністром Івана Вакарчука. Втім, джерело не виключає, що щоб уникнути конфлікту, Вакарчука умовлять подати у відставку.
Джерело у БЮТ говорить, що вірогідність затвердження нових міністрів висока — крім коаліції, їх можуть підтримати комуністи і навіть частина Партії Регіонів. Проте в останній заявляють, що їхньої підтримки коаліції чекати не варто. «Ми можемо проголосувати за відставку окремих міністрів, від яких стогне суспільство, на кшталт Вакарчука і Вовкуна (міністр культури. — ред.), але призначає хай сама коаліція. А якщо у нас у фракції будуть ті, хто сумнівається, то їм на політраді пояснять, що на останній стометрівці перед президентськими виборами кольорового кіно не буде, буде чорно-біле — свій або чужий», — говорить регіонал Михайло Чечетов.
А ось джерело у КПУ говорить, що фракція рішення щодо голосування ще не приймала. Але в кулуарах парламенту кажуть, що все залежить від того, що запропонують комуністам в обмін. Раніше йшлося, що це буде пост першого віце-спікера для Адама Мартинюка, але звільнення з цього поста регіонала Олександра Лавриновіча не підтримує Блок Литвина.
Також не варто розраховувати і на голоси групи «За Україну» В’ячеслава Кириленка. Там уже заявили, що голосувати не будуть. Без комуністів же і кириленківців у коаліції є лише 212-215 голосів при 226 необхідних.
Офіційно у Блоці Литвина говорять, що підтримають пропозиції щодо заміни міністрів. Проте джерело у БЮТ вважає, що Володимир Литвин не зацікавлений у швидкій зміні уряду, намагаючись пограти на інтересах не тільки Тимошенко, але і Президента, і опозиції. Та і сам спікер каже майже про те ж: учора він заявив, що потрібно відмовитися від квотного принципу формування Кабміну — мовляв, потрібні професіонали (читай, і від послуг регіоналів і пропрезидентських людей відмовлятися негоже). Крім того, спікер знову не підтримав ідею БЮТ про «репресії» проти ПР — так, він виступив проти ініціативи зняти з поста глави Регламентного комітету Олександра Єфремова.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом