Європейська комісія готова сприяти в досягненні компромісу в двосторонній комерційній суперечці між Україною і Росією після того, як постачання газу в країни ЄС будуть відновлені. Про це повідомив представник Європейської комісії Ферран Тарраделлас Еспуні на прес-конференції в Брюсселі в п'ятницю.
За його словами, Європейський Союз зацікавлений у «якнайшвидшому і довгостроковому вирішенні цієї проблеми, яка заподіяла стільки жахливої шкоди репутації Росії, як країні постачальникові, і Україні, як країні - транзитеру газу», - повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Як повідомляв ForUm, постачання газу для України припинилися з 1 січня 2009 року, оскільки «Газпром» і «Нафтогаз» не змогли підписати договір про вартість палива. У різний час російська монополія пропонувала Україні отримувати паливо за ціною від 250 до 450 доларів за тисячу кубометрів, проте «Нафтогаз» вважає, що газ повинен коштувати не більше 200-220 доларів за тисячу кубометрів.
7 січня «Газпром» повністю припинив постачання палива через Україну. Російська сторона вважає, що «Нафтогаз України» забирає собі паливо, яке повинне йти до Європи. В Україні зазначають, що беруть лише газ, необхідний для прокачування.
Від газового конфлікту Росії і України вже постраждали десятки країн Європи. Частина з цих держав уже почала відчувати дефіцит газу і переводити заводи на інші види енергії - наприклад, на мазут.
8 січня «Газпром» досяг домовленості з Євросоюзом про направлення до України незалежних спостерігачів. Вони стежитимуть за тим, як Україна виконує свої зобов'язання з транзиту палива до Європи.
9 січня перша група європейських спостерігачів прибула до України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом