США пропонує НАТО відкласти дискусію в середині НАТО щодо надання ПДЧ Україні і Грузії, а сфокусуватися на наданні допомоги цим країнам у проведенні необхідних реформ, оскільки головне рішення стосовно того, що Київ і Тбілісі будуть членами альянсу, вже було прийняте.

Мова про це йде в коментарі постійного представника США в НАТО, посла Курта Волкера.

«Ми запропонували відкласти убік дискусії серед тих країн, які підтримують ПДЧ і серед тих, які проти ПДЧ, і сфокусуватися на просуванні реформ, які необхідні. Це - шлях, яким ми б хотіли це робити… Якщо ми це зробимо, я думаю, ми можемо скрутити цю проблему, ми можемо уникнути конфронтації і просто зробити роботу, яка повинна бути зроблена», - заявив Волкер, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

«Проблема в тому, що якщо ми цього не зробимо, ми зможемо зіткнутися з кризою в середині НАТО кожного разу, коли ми зустрічатимемося. ПДЧ чи не ПДЧ? Що ми повинні робити? І я не думаю, що це потрібно НАТО, я також думаю, що це створює потенційну кризу з Росією кожного разу, коли НАТО збирається. Ми маємо зняти напругу з цієї ситуації, просто роблячи справу, яка необхідна, допомагаючи цим країнам з реформами, фокусуючись на тому факті, що з часом вони будуть членами НАТО, і це вже було вирішено», - додав він.

Американський посол підкреслив, що коли мова йде про Україну й Грузію, необхідно «насамперед, сфокусуватися на тому, про що ми всі досягли згоди».

«Ми всі домовилися, що вони будуть з часом членами НАТО, це те, що вирішили глави держав і урядів НАТО. Ми також домовилися, що вони не готові для членства сьогодні. Вони ще мають провести багато роботи стосовно внутрішніх реформ, реформ у сфері оборони, в своїй спільній з НАТО роботі. Таким чином, попереду у нас довга дорога», - зазначив дипломат.

Крім того, Волкер нагадав, що була досягнута домовленість, що країни НАТО працюватимуть з Україною і Грузією з тим, щоб допомогти стосовно просування реформ.

«Проблема, яка є у нас, полягає в тому, що кращий інструмент НАТО для того, щоб це реалізувати і який ми створили для цього. - План дій щодо придбання членства зараз став чимось заполітизованим так, що ми не можемо погодитися використовувати це. Таким чином, ми повинні знайти шлях уперед, де ми будемо здатні працювати активно з цими країнами і допомогти їм пройти через цей процес реформ, які необхідні, що займе певний час», - сказав він.

Як повідомляв ForUm, посол США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Сполучені Штати вважають надання Україні Плану дій щодо отримання членства в НАТО неактуальним і шукають інші шляхи для надання можливості цим країнам вступу до Альянсу.

3 квітня учасники саміту НАТО в Бухаресті (Румунія) вирішили перенести розгляд питання про приєднання України і Грузії до ПДЧ в альянсі на грудень.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

516