Агентство внутрішньої безпеки Польщі (ABW) вважає, що інцидент у Ахалгорі (Грузія) не був замахом на польського президента Лєха Качиньського. Про це свідчить рапорт ABW від 26 листопада.

«Інцидент не був замахом проти президентів або проти одного з них», - сказано у документі.

Автори рапорту звернули увагу на недоліки в організації візиту, які негативно вплинули на гарантування безпеки польського президента, передає «УНІАН».

Зокрема, лише за 3 дні до поїздки у Грузію було ухвалено рішення про візит; програма візиту змінювалася у ході візиту; несподівано президенти вирішили поїхати в район Ахалгорі, дорога до якого не була забезпечена, що наражало на небезпеку Качиньського і членів польської делегації.

«У результаті цього рішення (про відвідання блокпоста в Ахалгорі) президенти опинилися ввечері у районі підвищеного ризику, де останнім часом доходило до збройних конфліктів. До цього не були готові польські охоронці та учасники делегації», - зазначають в ABW.

За їхніми даними, польські охоронці не мали у своєму розпорядженні інформації про відвідання Ахалгорі.

Більше того, згідно з рапортом, грузинські спецслужби навмисно поставили автомобіль з польськими охоронцями практично у хвіст президентського кортежу, що зробило неможливим їх візуальний контакт з президентським автомобілем.

ABW вказує на дивний факт випередження журналістським автобусом президентського кортежу, виходу президентів із автомобілів, не чекаючи польських охоронців, які мали були, за процедурою, бути поряд з Качиньським, і незастосування грузинськими охоронцями стандартного правила охорони VIP у разі обстрілу.

Персону, що «охороняється, (у таких випадках) кладуть на землю», - зазначено у рапорті.

Рапорт підготовлений на основі документів учасників делегації, посольства Польщі у Грузії, польського Міністерства закордонних справ і Бюро охорони уряду (BOR).

Як повідомляв ForUm, у середу, 26 листопада, польська щоденна газета Dziennik написала, що рапорт ABW підготовлений і відправлений 16-ти вищим особам Польщі у понеділок, 24 листопада, свідчить, що інцидент з обстрілом президентського кортежу 23 листопада був «скоріш за все, провокацією грузинських спецслужб».

Південна Осетія підтвердила, що її військові пострілами у повітря намагалися зупинити кортеж, який хотів проїхати через блокпост.

Варто зазначити, що брат президента Польщі і глава опозиційної партії «Право і справедливість» (PIS) Ярослав Качиньський назвав «політичним» рапорт Агентства внутрішньої безпеки (ABW). Качиньський сказав, що ABW не мала підстав, щоб за один день підготувати рапорт з таким змістом. «Це політичне рішення», - заявив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

426