![Ющенко звільнив усіх своїх радників і розігнав частину РНБО (СПИСОК)](https://for-ua.com/static/images/previews/32/323068-2.jpg)
Президент Віктор Ющенко підписав Указ про зменшення витрат бюджету і скорочення штату структур, які забезпечують діяльність Глави держави. Про це сьогодні повідомив керівник президентського Секретаріату Віктор Балога. Він зазначив, що Президент невідкладно формалізував своє рішення про врізання бюджетного фінансування на утримання органів влади й управління, причому насамперед провів оптимізацію власного апарату.
Під дію Указу підпадає кожна четверта штатна одиниця. Причому не тільки відміняються вакансії, але і будуть звільнені чиновники, чиї посади були бюджетним баластом. Найрадикальніше скорочений Національний інститут стратегічних досліджень - з 317 до 217 посад. В один науковий центр об'єднаний Національний інститут проблем міжнародної безпеки й Інститут проблем національної безпеки, внаслідок цього ліквідовано 178 посад, а в створеній установі працюватиме не більше 100 людей.
Відмінені посади радників Президента і глави Секретаріату. Відтепер президентські радники призначатимуться виключно на громадських засадах, тобто не зараховуватимуться на державну службу і не отримуватимуть заробітну плату. Звільняють 45 працівників Секретаріату Президента, 50 – апарату РНБО, 43 - Державного управління справами. Скорочуються штати представництва Президента в Криму, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції, Фонду сприяння місцевому самоврядуванню й інших органів. Кабінету Міністрів доручено зменшити штатну чисельність Національної служби посередництва і примирення. Також будуть скорочені посади в Національній академії державного управління при Президентові України.
Як раніше писав ForUm, за станом на вересень у Президента Віктора Ющенка і глави його Секретаріату Віктора Балоги працювало більше 30 радників. Рекомендації гарантові Конституції давали 19 чоловік. Четверо з них працювали на позаштатній основі, - повідомили в головній службі організаційного забезпечення Секретаріату газеті «Дело».
Уже на сьогоднішній день Ющенко випередив усіх своїх попередників-президентів за кількістю порадників. З 2005 по 2008 рік популярну посаду приміряли на себе близько 80 чоловік. Деякі навіть по два рази. Близько півсотні радників Віктора Ющенка за цей час отримували штатну посаду і повне забезпечення державного службовця. Левова частка таких призначень відбулася в 2005 році, коли відразу 45 «героїв» Майдану опинилися в числі цінних консультантів Президента. Серед них: Леонід Черновецький, Святослав Вакарчук, Олександр Третьяков і Борис Нємцов.
Скромнішим був екс-президент Леонід Кучма, який за десять років президентства скористався послугами трохи більше 60 радників. Леонід Кравчук не зібрав навколо себе і 20 консультантів.
Чин радника Президента відноситься до другої категорії посад в ієрархії держслужбовців, - повідомив заступник глави Секретаріату Андрій Кислінський. На цьому ступені чиновникам можуть бути привласнені третій, четвертий і п'ятий ранги (найвищий — перший, найнижчий — п'ятнадцятий).
Високий статус дозволяє отримувати хорошу заробітну плату. Її сума у радника Президента формується за рахунок посадового окладу, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років й інших надбавок. У розпорядженні Кабміну «Про впорядковування структури й умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, прокуратури, судів та інших органів» вказано, що оклад радника Президента складає 2333 гривні на місяць. Як підрахував один з представників Секретаріату Президента, з урахуванням усіх додаткових нарахувань зарплата штатних радників Президента може досягати 1500 доларів на місяць.
Таким чином, загальний фонд заробітної плати штатних радників Президента (усього 19 чоловік) за рік може складати 300 тисяч доларів. Крім того, як і всі держслужбовці, радники можуть бути забезпечені житлом, користуватися державним медобслуговуванням, отримувати матеріальну допомогу на оздоровлення і для вирішення соціально-побутових питань. Як і будь-яким іншим представникам держапарату, всім штатним радникам гарантовано пенсійне забезпечення.
Як зазначає Секретаріат, за вісьма консультантами Президента закріплені службові автомобілі.
Варто зазначити, що позаштатні радники не отримують гроші за свою роботу. У той же час (нарівні зі штатниками) кожен з них забезпечений робочим місцем у Секретаріаті. Стіл, стілець, комп'ютер, телефонний зв'язок й Інтернет для одного співробітника коштуватимуть мінімум півтори тисячі доларів. Тобто для створення умов роботи радників Президента буде потрібно ще близько 50 тисяч доларів.
СПИСОК радників Віктора Ющенка
Павло Ігнатенко
Віталій Кличко
Микола Поліщук
Володимир Гришко
Валентина Руденко
Ярослав Лесюк
Микола Жулинський
Лідія Поречкіна
Людмила Харів
Юрій Бойко
Данило Лубківський
Петро Олійник
Володимир Бондар
Микола Сидоренко
Мирослав Пітцик
Ігор Вардинець
Михайло Сендак
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом