![Вибори в США йдуть повним ходом (ФОТО)](https://for-ua.com/static/images/previews/32/323057-2.jpg)
Сьогодні в США проходять вибори Президента. За президентське крісло борються кандидат від Республіканської партії Джон Маккейн і демократ Барак Обама.
Голосування на виборах президента США почалося ще в трьох американських штатах і проходить уже в 12 штатах. О 06.30 за часом східного узбережжя США (13.30 за Києвом) виборчі дільниці відкрилися в штатах Північна Кароліна, Огайо і Західна Вірджинія.
![](/files/10-2_2008/USA001.jpg)
У двох містах у штаті Нью-Гемпшир, в яких за традицією голосування починається відразу після півночі в день виборів, - Діксвіль Нотч і Хартсі - перемогу отримав Барак Обама. У Діксвіль Нотч Обама обійшов суперника Джона Маккейна «з рахунком» 15:6, а в Харсі - 17:10. За традицією саме Нью-Гемпшир дає старт загальному волевиявленню американців і традиційно вважається показовим.
Першими штатами, де завершиться голосування, стануть Кентуккі й Індіана - з 18:00 до 19:00 за часом Східного узбережжя США (01:00-02:00 за київським часом у середу). Останніми закриються дільниці на Алясці - це відбудеться, коли на Атлантичному узбережжі вже настане новий день (01:00 за місцевим часом, 08:00 за київським у середу). Таким чином, на континентальній частині США виборний марафон продовжиться трохи більше доби. Політологи чекають безпрецедентну явку виборців - до 140 млн чоловік.
Ім'я нового глави Білого дому може стати відоме ще до того, як закриються останні дільниці. Теоретично це може відбутися близько 21:00 за місцевим часом (04:00 за київським у середу). Багато політологів передбачають перемогу Обами. У такому разі він стане першим президентом-афро-американцем за всю 232-річну історію США.
![](/files/10-2_2008/USA002.jpg)
Зокрема, новий рекорд був встановлений у ключових штатах, що коливалися, таких як Джорджія, Айова і Північна Кароліна. У Джорджії число виборців, що проголосували достроково, збільшилося в три рази в порівнянні з виборами 2004 року. Усього по країні було зареєстровано на 2,5 відсотки більше виборців. Тепер число тих, хто може голосувати, складає 73,5 відсотки від усього населення США.
![](/files/10-2_2008/USA004.jpg)
![](/files/10-2_2008/USA003.jpg)
Про те, як проходять вибори в Америці і що таке «фальсифікації по-американськи», кореспондент ForUm’у поцікавився в посольстві США в Україні. Як з'ясувалося, інформація про хід голосування поступає до них так само, як і до всіх – з відкритих ресурсів ЗМІ.
«У США немає загальної федеральної структури, як, наприклад, в Україні - ЦВК, яка сиділа б у Вашингтоні і за все відповідала. Кожен штат несе відповідальність за організацію виборів на своїй території, причому технічно система організації одного штату може суттєво відрізнятися від системи іншого. Відповідно, ніякий штат ні перед ким не звітує, крім як перед своєю, внутрішньою, вертикаллю виборчих органів. Але федеральному уряду про це ніхто не доповідає. А посольство США в Україні представляє федеральний уряд, тому до нас ніякої інформації не поступає», - зазначили в посольстві.
На запитання, чи відомо що-небудь про виборчу активність американців українського походження, в прес-службі з жалем відповіли, що в США «на предмет того, хто як голосує – чи за расовими ознаками чи за принципом походження, ніхто ніякої статистики не веде. Чи важливе місце мешкання, в якому зареєстрований виборець».
«Ніхто не має поняття, як проголосували українці, які приїхали до Америки між 1989 і 1990 роками і отримали громадянство не пізніше 1995 року. Ніхто не знає, і ніколи не знатиме», - підкреслили в прес-службі.
Американський президент обирається на чотирирічний термін шляхом непрямих, двохступіньчатих виборів. Голосування проходить у 50 штатах, де виборці голосують за того або іншого кандидата. Після підрахунку голосів у кожному конкретному штаті визначається кандидат, що набрав максимальну кількість голосів виборців. Саме йому дістаються всі електоральні голоси, закріплені за кожним зі штатів пропорційно населенню, що живе в ньому. Усього голосів вибірників 538 і остаточний переможець президентських виборів визначається простою більшістю. Отже, дуже вірогідна і така ситуація, коли кандидат у президенти може набрати більшу кількість голосів виборців (в абсолютному численні), але програти за сумою голосів вибірників.
За матеріалами «РІА «Новини», «Лента.ру», «Весті.ру», «Newsru.com»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом