Україна припинила дію угоди про сумісну з країнами СНД систему попередження про ракетний напад (УПРН) і контроль космічного простору. Як стало відомо в суботу, відповідний указ підписав Президент Ющенко.

Ще на початку цього року Росія денонсувала угоду з Україною про сумісне використання радіолокаційних станцій по попередженню ракетного нападу. Зараз з цієї угоди вийшла й Україна.

Аналітики пов'язують такий крок офіційного Києва з російсько-грузинським конфліктом. Заступник директора київського Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь говорить, що тепер українськими протиракетними станціями, які розміщені в Севастополі і Мукачевому, активно цікавитимуться США й країни ЄС.

«Якщо Україна надасть НАТО ці станції, то альянс буде дуже радий такому розвитку подій, оскільки, щоб побудувати станції такого сорту, потрібно багато коштів. А старі європейські країни не дуже хочуть витрачати кошти на систему ПРО», - зазначив експерт, повідомляє «УНІАН».

На його думку, українські радіолокаційні системи можуть бути доповненням систем ПРО, які США планує розгорнути в Чехії і Польщі. Михайло Самусь переконаний: за використання українських протиракетних станцій НАТО платитиме Україні адекватну ціну, а не таку, як Росія, коли оплата лише на 19 % покривала експлуатаційні витрати. Тепер за рахунок нового партнера Україна може значно модернізувати свої протиракетні станції і поліпшити оборонну систему країни, - вважає Самусь.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

635