Президент України Віктор Ющенко вимагає від виконавчої влади активніших дій з підготовки до 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. Таку вимогу Глава держави поставив у Кіровограді під час третього засідання Координаційної ради з підготовки заходів у зв'язку з 75-ми роковинами цієї трагедії. Про це ForUm’у повідомили у прес-службі Глави держави.

Президент звернув увагу на недостатні зусилля як окремих міністерств, так і керівників районних і обласних адміністрацій щодо інформування населення про Великий Голод, публікації відповідних досліджень і свідчень очевидців тих подій, встановленню пам'ятників жертв Голодомору і місць їхніх поховань тощо. Він, крім того, закликав голів місцевих адміністрацій активніше співробітничати з Інститутом національної пам'яті, який працює над укладенням 17 обласних та київського томів Книги пам'яті жертв Голодомору.

Глава держави висловив жаль з приводу того, що виконавча влада недостатньо займається темою Великого Голоду. «Мені дуже боляче, коли така трагедія проходить повз української влади, повз українського серця», - сказав він. Ющенко у черговий раз підкреслив, що йдеться про збереження національної пам'яті і відновлення історичної правди. Він також незадоволений роботою Держкомархіву і його регіональних представництв щодо проведення відповідних тематичних досліджень.

Глава держави зазначив, що очікує від віце-прем'єр-міністра Івана Васюника підбиття підсумків виконання Указу Президента «Про оголошення в Україні 2008 року Роком пам'яті жертв Голодомору».

Безумовно, Голодомор слід вважати геноцидом проти українського народу, підкреслив Президент. «Ми повинні твердо заявити, що це був наймасовіший геноцид людства», - підкреслив він. На переконання Глави держави, сьогодні «світ починає чути, розуміти і проводити адекватнішу політику стосовно цієї планетарної трагедії». Ющенко також висловив переконання, що прийде час, коли міжнародне співтовариство визнає Голодомор геноцидом.

Разом з тим Президент підкреслив, що політика української влади стосовно визнання і вшанування цієї трагічної події не спрямована проти будь-якої сторони. «Питання Голодомору 1932-1933 років - це не політика проти Росії. Це історія вашого власного народу. І це не провина Російської держави або російського народу - це провина комуністичного режиму», - сказав Ющенко.

Перед початком наради Глава держави також оглянув виставку робіт учнів дитячих художніх шкіл і шкіл мистецтв, присвячену пам'яті жертв Голодомору. Президент, крім того, оглянув друкарські видання, які вийшли в усіх областях України на виконання Указу про оголошення Року пам'яті жертв Великого Голоду.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

454