25 травня 2008 року всім громадянам України з київською пропискою просто не можна нудьгувати. Адже сьогодні свято їх рідного міста – стольного града Києва. Та і як тут можна нудьгувати, адже програма святкування ще та: у кращих традиціях давньоримських «Хліба і видовищ!». Як мовиться, чого душа побажає. Цього року дійсно влада постаралася. Правда, невідомо чи старалися заради того, щоб людей побалувати або щоб себе подати в хорошому світлі в день виборів.

Гуляння почалося ще вчора. У суботній день кияни раділи і повітряним зміям, і спортивному скелелазінню, і змаганню з велоспорту, і навіть парусній регаті.

Сьогодні ж День столиці розгорнувся з ще більшою силою і азартом. О 10 ранку на Майдані Незаєжності стартували в рамках 16-го традиційного «Пробігу під каштанами» спортсмени-колясочники. Через 10 хвилин на стартову смугу вийшли всі бажаючі дорослі учасники, а ще через деякий час – діти. Цього року учасникам довелося сплатити реєстраційний внесок у розмірі 30-60 гривень, але це аніскільки не налякало бігунів, адже в «Пробігу під каштанами-2008» взяла участь рекордна кількість спортсменів – 2330. Це був перший, але не останній рекорд забігу: переможець дистанції, довжина якої складала 5 км, Віталій Шафар подолав цю чималу дистанцію за рекордних 13 хвилин 39 секунд. Краща дівчина-бігунка пробігла цю п'ятірку за 16 хвилин і 2 секунди. Всі переможці забігу були нагороджені кубками, дипломами і пакетами з невідомим вмістом.

Біля Дружби Народів об 11.00 обіцяли Київський відкритий турнір з кікбоксингу. Але ні об 11 годині, ні через 30 хвилин ніяких рухів, схожих на підготовку або початок турніру, не трапилося. Глядачів, які прийшли на естраду, розважав «голубиний король», як назвала дідуся з голубами зовсім юна глядачка, і собачка невідомої породи, яка мирно спала на майданчику біля пам'ятника. Решта або милувалися панорамою Києва, що, в принципі, можна зробити в будь-який інший день року, або розпивали пиво і спілкувалися на сходах. Хочеш не хочеш, але довелося без перегляду кікбоксинга повертатися в столичне «серце» - на Майдан Незалежності.

Ролер-марафон, реєстраційний внесок на який складав 20 гривень, як точний швейцарський годинниковий механізм, почався за графіком. Об 11.30 ролери-любителі рвонули назустріч хто перемозі, а хто участі в ролер-змаганні. Спочатку це зробили хлопці, потім дівчата, а потім - найменші любителі ролер-спорту. Решта учасники викликали загальне захоплення спостерігачів забігу. Здавалося, наймолодшим було не більше 4 років. Такі спортсмени не гналися за перемогою, а насолоджувалися участю в гонці. Деяких з них, уже зовсім маленьких, супроводжували батьки. Учасникам з любительського цеху довелося підкорювати дистанцію 1.5 км. Чи то справа профі! На їх плечі, точніше ноги, лягла дистанція в 21 км. Втім, професіонали на те вони і професіонали, щоб робити все «вище, краще і сильніше». Про серйозність другої частини ролерского забігу свідчили не тільки дуже зосереджені особи спортсменів (до речі, в українському ролер-забігу брали участь спортсмени з різних країн - Росії, Німеччини, Голландії, Білорусії, Латвії і, звичайно, України), але і їх підготовка, розминка і навіть одяг: якщо любителі на старт вийшли, як мовиться, в чому-небудь, то професійні спід-райсери всі, як один, вдягнулися в лайкрові костюми. Переможців заохотили призами, а решті бігунів довелося задовольнятися своєю участю в забігу і як-не-як, але залученням до ролер-руху України.

Крім того, на Хрещатику проходить ще й урочиста шоу-програма «Молодість за красиву столицю». Грають відомі музичні групи вітчизняного виробництва. У першій половині дня не так багато народу насолоджувалося українськими мелодіями, але в цьому-то і вся краса – можна стрибати, танцювати і пританцьовувати і ніхто не заважатиме.

У цілому сьогодні в центрі столиці споруджено три сцени: дві безпосередньо на Майдані, а третя – трохи нижче, на Бессарабській площі. Біля останньої дітей розважають клоуни, глядачам демонструють сюжети і відеоматеріали з різних гонок і ралі. Та й звук там такий, ніби то ти стоїш не на Бессарабці, а десь у Сан-Маріно, де в ці хвилини проводиться етап королівської гонки «Формула-1». Може саме тому на Басейній більше представників сильної половини.

Але і це ще не кінець свята. Ще не все. О 19.00 за київським часом почнуться концерти в рамках останнього цього року дня «Гоголь Fest-2008», на якому виступить проект «Електороакустика» зі своєю експериментальною електронною музикою. До речі, вхід безкоштовний. Кому ж не до душі электронщина, для них о 19.00 на Майдані виступлять зірки вітчизняної сцени, іноземних, кажуть, не буде нікого. Може, воно й краще. Співати, танцювати і веселити киян будуть групи «Скрябін» і ТНМК, Віталій Козловський і Марічка Бурмака.

О 23.00, після закінчення концерту, всі повинні дружно направити свої погляди на київське небо, - там точно буде салют, і тривати він буде - цілу годину. А потім можна і по домівках, включати телевізори і стежити за результатами виборів. Адже свято цього року, як не крути, проходить із трохи політичним присмаком.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

526