В архівах Служби безпеки України знайдені документи, які свідчать про провокації Комітету державної безпеки СРСР для загострення українсько-єврейських відносин.

Як повідомили в прес-центрі СБУ, документи були представлені сьогодні на чергових громадських історичних слуханнях «Євреї в українському визвольному русі», які відбулися в прес-центрі Служби безпеки України в рамках сумісного з Українським інститутом національної пам'яті (УІНП) гуманітарного проекту.

Відкриваючи чергові громадські історичні слухання, виконуючий обов'язки голови СБУ Валентин Наливайченко відзначив важливість піднятої теми сумісної участі громадян різних національностей в українському визвольному русі.

«Ми розкриваємо сьогодні правдиві документи про те, як боролися разом українці і євреї після великого Голоду з тоталітаризмом і комуністичним режимом. Ця історична правда була грубо спотворена і міфологізована – в цьому полягає цинічний злочин КДБ СРСР по розпалюванню неприродної ворожнечі між українським і єврейськими народами», - сказав Наливайченко, відзначивши, що цей міф, що створюється впродовж багатьох десятиліть, не має права на існування.

Аналізуючи ідеологічні принципи визвольного руху, які освітлювали відношення ОУН до євреїв, радник голови СБУ з науково-дослідної роботи, співробітник УІНП Володимир Вятрович відзначив, що згідно з публікаціями провідних ідеологів руху, його програмних постанов, ідеологія українських націоналістів не містила положень, які давали б підстави звинувачувати ОУН в антисемітизмі. У відновленій незалежній державі євреям гарантувалися рівні цивільні права і обов'язки, - передає «УНІАН».

Заступник начальника науково-видавничого відділу Галузевого державного архіву СБУ Олександр Іщук представив знайдені в архівах СБУ документи КДБ, що свідчать про провокаційні заходи, що робляться радянським керівництвом для загострення українсько-єврейських відносин. Зокрема, була продемонстрована листівка із звинуваченнями проти одного з провідників ОУН Ярослава Стецька, яка була надрукована КДБ на івриті і англійською мовами і, згідно вказівкам його керівництва, розповсюджувалася від імені єврейських організацій. «Листівка містить заклики, що можна однозначно розцінити як розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - відзначив Іщук.

Представлені документальні матеріали об'єктивно засвідчили, що історія українського визвольного руху дає багато прикладів співпраці українців і євреїв у боротьбі з тоталітарними режимами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

423