Всесвітній день авіації і космонавтики. Цього дня, 12 квітня, 1961 року громадянин СРСР майор Ю.О. Гагарін на космічному кораблі «Восход» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. В Україні сьогодні також відзначають День працівників ракетно-космічної галузі. У Ліберії Національний день звільнення. Крім того, сьогодні 12 років Yahoo! (1995).
Початок космічної епохи. У всьому світі з моменту ухвалення рішення в листопаді 1968 року на конгресі Міжнародної федерації авіаційного спорту 12 квітня відзначається як Всесвітній день авіації і космонавтики. Хоча День космонавтики по-справжньому святкують тільки в межах пострадянського простору, в інших країнах ставлення до свята більш спокійне. Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу. Сьогодні навколо Землі обертаються десятки тисяч супутників, космічні апарати сіли на Місяць і Венеру і привезли звідти зразки ґрунту. На Марс і Венеру опускалися автоматичні зонди, декілька космічних апаратів покинули межі Сонячної Системи і несуть на собі послання Позаземним Цивілізаціям. З'явилися космічні обсерваторії - астрономія стала Всехвильвою - це, мабуть, одне з найважливіших досягнень космонавтики - астрономам стали доступні рентгенівський і гамма діапазони.
До речі, в день першого космічного польоту український третьокласник Леонід Каденюк твердо вирішив: “Буду космонавтом!”. 36 років знадобилося для здійснення мрії! Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк у складі міжнародного екіпажу, куди ввійшли також четверо американців і один японець, стартує 19 листопада 1997 року на кораблі “Спейс Шаттл” і проводить на земній орбіті 16 діб.
Православні: Зосима, Іван, Софрон.
Католицькі: Віктор, Зенон, Людослав, Юліан.
Цього дня:
1606 За наказом англійського короля Якова I, який одночасно був королем Шотландії Яковом VI, введений новий прапор, який пізніше отримав назву «Юніон Джек». Оскільки Англія і Шотландія тоді були самостійними державами, то прапор використовувався як додатковий на кораблях обох країн, щоб показати, що вони служать одному государю.
1881 Оголошення Найвищого дозволу імператора Олександра III вільного в'їзду і виїзду з Росії.
1911 У Петербурзі відбувся перший Всеросійський з'їзд повітроплавців. Серед його учасників були: морський міністр віце-адмірал І.М. Григорович, лейтенант С.Ф. Дорожинський, член морського технічного комітету генерал-майор М.Г.Корсакевич, адмірал М.О.Рикачов, капітан 2-го рангуЯнович і інші морські офіцери.
1918 Декрет Раднаркому «Про зняття пам'ятників, споруджених на честь царів і їх слуг, і виготовлення проектів пам'ятників Російської Соціалістичної Революції».
1919 Робітники депо «Москва - Сортувальна» у вихідний день безкоштовно відремонтували три паровози. Почин був широко підхоплений, а в словнику з'явилося нове слово «суботник» - безвідплатна праця на благо країни, в подальші роки повністю дискредитоване.
1988 Бюро патентів і торговельних марок США видало перший патент за тварину (лабораторна миша), поліпшену за допомогою генної інженерії.
1992 Під Парижем відкрився Євро-Діснейленд.
2003 У Вашингтоні відкрилася весняна сесія керівних органів Міжнародної валютної фундації /МВФ/ і Всесвітнього банку /ВБ/.
12 квітня народилися:
1748 Антуан Жюсьє, французький ботанік, директор Паризького ботанічного саду (1770-1826). Розвинув і опублікував (1789) природну систему рослин, створену Бернаром Жюсьє.
1823 Олександр Миколайович Островський (1823-14.6.1886), драматург.
1839 Микола Михайлович Пржевальський (1839-1.11.1888), мандрівник.
1847 Єгор Іванович Золотарьов (1847-1878), математик. Основна тематика робіт – теорія чисел.
1853 Джеймс Макензі, шотландський лікар-кардіолог, один з перших дослідників аритмії серця.
1903 Ян Тінберген (1903-9.6.1994), голландський економіст, перший володар (разом з норвежцем Рагнаром Фрішем) Нобелівської премії з економіки (1969).
1904 Володимир Честноков, актор («Невловимі месники» (1966), «Микола Бауман» (1967), «Злочин і покарання» (1969). «Старий Хоттабич», т/ф «Крах інженера Гаріна» і ін.).
1931 Леонід Павлович Дербеньов (1931-22.6.1995), поет-пісенник. Пропрацювавши після закінчення інституту п'ять років юристом, він потім цілком присвячує себе творчості: пише для кіно («Песенька о медведях», «Острів невезения», «Песня о зайцах», «Вулкан страстей» в комедіях Гайдая), співпрацює з багатьма відомими композиторами, вже відомими і які тільки починають свій шлях виконавців. Серед відомих його робіт - «Лучший город на земле», «Есть только миг», «Все могут короли», «волшебник-недоучка», «Городские цветы», «Не волнуйтесь тетя».
1933 Монсеррат Кабальє, іспанська оперна співачка (сопрано).
1949 Юрій Куклачов, дресирувальник котів.
1972 Олена Корикова, актриса.
1979 Клер Дейнс, американська кіноактриса («Ромео і Джульєтта»).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом