В ходе онлайн-конференции, которая состоялась на ForUm’е 4 апреля, народный депутат VI созыва из фракции НУ-НС Роман Зварыч рассказал о том, что он не хочет вернуться на должность министра юстиции. «Вы думаете, что я очень хочу работать с восьми утра до часу ночи каждый день, в том числе и в субботу, читать 400 документов в сутки и еще спорить со своими коллегами в правительстве, которые вместо использования закона ищут способы его обойти?!», - сказал экс-министр.

Кроме того, Зварыч поведал, что не собирается возвращаться в США и не стыдится ни одной страницы своей деятельности, хотя и признает, что совершал ошибки.

Київ: Вітаю Вас, пане Роман! Чи збираєтесь ви повернутись на посаду Міністра юстиції? Дякую.

Роман Зварыч: Чого Ви мене хочете так покарати? :)

Лише той може думати, що це якась винагорода - бути міністром юстиції, хто ніколи не бував на цій посаді. Мене доведеться туди тягнути кіньми. Ви думаєте, що я дуже хочу працювати від 8 години ранку до 1 години ночі кожного дня, в тому числі в суботу? Читати 400 документів на добу і ще сперечатися з моїми колегами по уряду, які замість того, щоби застосовувати закон, шукають способи його обійти, і в результаті за таку принциповість я ще маю відгукнутись на різку критику з боку вільної преси. Тому знову ж ставлю Вам запитання: чого Ви мене хочете так покарати?

Карданний вал: Пане Романе, а де ви навчалися української? Та хто були викладачі?

Роман Зварыч: Викладачем називається моя мама, оскільки до дитячого садка я іншої мови не знав. Міг сказати два слова англійською мовою: «Mickey mouse». Якою мовою має говорити українець, якщо не українською?

Максим: Как Вы относитесь к внедрению независимого тестирования, почему такая плохая организация, почему учителя должны бесплатно проводить это самое тестирование?

Роман Зварыч: Дуже позитивно. Звичайно, що це незвично, але увесь світ уже давно запровадив таку систему. Не хочуть це, можливо, робити лише ті, які або чекають хабарів, або не визнають частину 2 статті 10 Конституції України. Відкрийте Основний закон і прочитайте, що там написано.

Гапочка: У мене не запитання, а побажання до Вас, пане Зварич.
Щоб ви побистріше покинули нашу рідну країну-Україну зі своїми єднодумцями. Щоб ми, громадяни України, самостійно будували майбутнє країні, без усіляких «советов постороннего» та самостійно вирішували, з ким нам бути й згідно з яким вектором рухатись. Ваша «демократія по-американськи» несе народу тільки беззаконність, безвідповідальність, розбій та розлад в економіці. Хай Вам щастить у Вас на батьківщині у США!

Роман Зварыч: Раджу Вам шукати інше громадянство :). Можу підказати, де Ви можете його успішно знайти. Це був жарт))).

Як Ви реагували на мої слова? Вони викликали у Вас обурення? Якщо так, я Вас вітаю. Ви - істинний демократ. Тепер подумайте, як мав би я реагувати на Ваші «поради», будучи не менш істинним демократом. Звичайно, з обуренням.

vllad: Как вы относитесь к Шкилю и к его высказываниям о не покупке товаров из Франции и Германии в ответ за непринятие в нато? Это что-вызов европе? Угроза? В чем эти страны «виноваты»?? Сделали что-то не то, что хотела Украина? А Украина что-пуп Земли?

Роман Зварыч: Моїм колегам я би порадив берегти свої нерви, бо вони їм знадобляться. Зокрема, нам зараз буде потрібно спокійно, виважено переконувати наших колег, зокрема, з Франції та з Німеччини в українській натівській перспективі, увійти з ними у тривалий, але спокійний діалог.

Відверто кажучи, нами були зроблені деякі помилки в цьому плані. У Бухаресті ми отримали можливість їх виправити.А цього ми не досягнемо із такими різкими заявами. У міжнародній політиці завжди перемагає той, хто найбільш виважений та найбільш впертий. Я переконаний в тому, що впертості нам не бракує. Потрібно попрацювати над нашою виваженістю.

Миколай: Это не пресс-конференция, а сплошное балабольство ни о чём. На конкретные вопросы вы ничего не ответили. Это такой ваш стиль общения?

Роман Зварыч: Так.

С Дніпра: Когда Вы научитесь говорить на нормальном, красивом украинском языке?

Роман Зварыч: Тоді, коли Ви мені напишете своє запитання красивою українською мовою.

Олександр Донецьк: Романе Михайловичу, добридень! а Україна не може бути, як Швейцарія позаблоковою тощо.? І щоб народ так само жив?

Роман Зварыч: А Ви насправді вірите, що Швейцарія позаблокова? У випадку оголошення війни проти країн НАТО, Ви думаєте, що Швейцарія буде стояти осторонь?

Ніхто не навчився від досвіду Бельгії у другій світовій війні, або, якщо на те пішло, від досвіду Франції. Хочу нагадати, Бельгія - сусід фашистської Німеччини бравурно декларувала про свій нейтральний позаблоковий статус. Перша країна, яка їй повірила, була Франція. Чому я так кажу? Франція почала готуватися до війни з Німеччиною, побудувавши так звану лінію Мажино: комплексна система укріплень по всьому східному периметру кордонів з Німеччиною. Лише на кордоні з Бельгією була відсутня ця захисна система, бо французи твердо вірили в те, що Німеччина не порушить бельгійський нейтралітет. Німці за три тижні зайшли в Париж, обійшовши з півночі лінію французького захисту, «протоптавши» через бельгійську територію.

У сучасному світі немає нейтральних країн, тому що в нас усіх є спільний ворог. Він називається «міжнародний тероризм».

Елена: Роман Михайлович, помогите! В консульстве (Нью Йорк) если я не подам на ПМЖ не продлевают срок действия паспорта и я не могу лететь на свадьбу к сыну. Помогите, ради Бога!

Роман Зварыч: Оце Ви натрапили на лихо зі мною :). Признаюсь, це я - той депутат, який свариться з американцями за те, що вони занадто легко відкривають свою двері на постійне проживання нашим громадянам. Думаю, що я якраз можу це говорити: місце українця в Україні. Церкви в Україні для вінчання значно духовніші, ніж у матеріальній Америці. А хочете жити в Америці - подавайте на американське громадянство. Звісно, я Вам не допоможу.

Михайло: Коли плануєте приїхати у Надвірну?

Роман Зварыч: Моя улюблена Надвірна... Дуже хочеться, дуже-дуже хочеться... Зокрема, дуже хочеться в Дору, передавайте привіт.

Сергей: Я не хочу Вам задавать вопросы, у меня к вам предложение (всем оранжевым предателям нашей Родины!) - бери чемодан и в Америку к своим хозяевам!!!

Роман Зварыч: Я вже на літаку :).

Балоган: Чи підтримуєте Ви ідею Народної Самооборони про необхідність звільнити Балогу? Зрозуміло, що Ющенко не піде на цей крок. Навіщо ж було тему піднімати?? Показати, що в НУ-НС чергові проблеми??

Роман Зварыч: Я також не вірю в те, що Президент України готовий помінятиглаву Секретаріату Президента. Хоча я погоджуюся з деякими твердженнями колег від НС, що Президент повинен, принаймні, розглянути ті підстави для заміни, які ними називаються. Однак відразу скажу, що це є виключна преференція Президента України. І вважаю такі публічні «домагання» з боку моїх колег по фракції не зовсім етичними.

Друг: А з ким із політиків Ви товаришуєте? Кого можете назвати справжнім другом?

Роман Зварыч: Друже Друг, оце Ви мені поставили особисте питання. Якщо я на нього відповім, то можуть подумати дехто із тих, кого я не назвав, що я на них образився. Що, в свою чергу, може мати для мене політичні наслідки. Тому дозвольте мені зберегти свої таємниці для себе.

Кадр: Романе, коли будуть вирішені кадрові питання? Невже це так важко?

Роман Зварыч: У нас є певний визначений алгоритм дій. Він погоджений із Президентом і прем’єр-міністром. Насамперед, пріоритетні закони (визначені угодою), а тоді кадрові призначення.

Ольга: Доброго дня! Як відомо, визнання людиною її власних помилок -- ознака насамперед сильної особистості. Скажіть чесно: є у Вашому професійному та політичному досвіді те, за що Вам соромно?

Роман Зварыч: Мені не соромно за будь-яку сторінку моєї діяльності. Хоча, звичайно, помилки були. Але соромитися можна лише тоді, коли ти не готовий визнати свої помилки. А я їх знаю і намагаюся їх виправляти.

Татьяна: Пане Романе, як вам ситуація з ПДЧ? Чи правда нас приєднають до нього в грудні, як каже Ющенко?

Роман Зварыч: Я не виключаю такого, що Україна може вступити в НАТО без ПДЧ. Про це чимало країн говорили на Бухарестському саміті. Хоча вважаю, що ПДЧ був би корисним механізмом для посилення демократичних перетворень в країні та поглиблення ринкових реформ.

Громадянин: Доброго ранку! Скажіть, а коли у Яценюка з’являться заступники?? Чому ви ніяк не можете домовитись? Хто може бути замами спікера? Ви не хотіли б??

Роман Зварыч: Ні, не хотів би. Мені значно цікавіше керувати залом із залу, замість з трибуни. А заступники з’являться тоді, коли опозиція, нарешті, визначиться щодо єдиної кандидатури на посуду першого віце-спікера. При умові, що ця кандидатура не буде комуністом. Вірніше, вони зможуть висунути, для прикладу, Адама Мартинюка. Це, звичайно, їхнє право, як і, до речі, наше право за нього не голосувати. І відразу кажу, що ми за нього не проголосуємо.

Я: Роман Михайлович, что вы можете сказать о проекте ЕЦ? Поможет ли он Ющенко или только навредит?

Роман Зварыч: Вважаю, що це є авантюра. І переконаний, що воно лише пошкодить Президентові. Маю підставу вважати, що така також позиція Президента.

Kate: А давно ли вы были в Америке? Тянет поехать?

Роман Зварыч: Останній раз я був в Америці три місяці тому. Я відвідував своїх батьків. Звичайно, що я там жив із дитинства до 1991 року. Почувався як чужинець, і тому мене туди не тягне. В Україні, повірте мені, краще. Принаймні для українця.

FreD: Какая, по-вашему, самая красивая леди в укр. политике?

Роман Зварыч: Якби моя дружина була політиком, відповідь була би зрозумілою. А оскільки моя дружина читає те, що я тут наговорюю, то, дозвольте, я не буду відповідати на це запитання.

Орля: Как вы думаете, когда вам удастся избавиться от американского акцента?

Роман Зварыч: На тому світі:). Я Вам обіцяю, що докладу всіх зусиль. Я переконаний, що цього акценту вже не буде з моменту, коли Ви мені будете писати наступного разу українською мовою. Хоча переконаний, що Ви навіть з екрану чуєте якійсь там окремий акцент з моїх вуст.

Абросимов г.Одесса: Вы нашли свой диплом о высшем образовании, или в нашей стране можно в анкетах указывать о высшем образовании и необязательно это подтверждать документально?

Роман Зварыч: Так і ні :).

Юрий: Как вы можете вообще работать на государственной службе в Украине в высшем эшелоне, если вы здесь не родились и не жили? То, что вы, с 1995 года гражданин Украины, не говорит ни о чем. По вашиму отношению к Украинскому народу видно, как вы этот народ не любите. Народ говорит - нет НАТО, а вы говорите - да народ не грамотный, он не понимает еще от какого счастья отказывается, поэтому мы за него решим... Вы, прожженный американец, которого подослали управлять шагами президента.

Роман Зварыч: Вперед, відправляйте мене, якщо Ви вважаєте це демократичним :). Бажаю Вам успіху.

Однак зразу хочу Вас виправити: ніколи не говорив, і ніколи від мене не почуєте таке словосполучення або його аналог: «неграмотний народ». Мої дії як політика завжди диктувалися відомим латинським прислів’ям: Vox populi, vox Dei - Голос народу - це голос Бога.

Олександр: Здравствуйте! У меня к Вам вопрос: когда вы закончите разваливать (расшатывать) нашу Украину, наше государство? Неужели Вам мало Югославии? Если Вы хотите чтобы Галычина была свободна, так боритесь за её освобождение от украинского ига! Сомневаюсь, конечно, что это вопрос дойдёт Вам!
С уважением Александр.

Роман Зварыч: Питання дійшло, пане Олександре.

Але зразу хочу Вам сказати - вибачте за відвертість - однак я вважаю найбільшою загрозою для державної незалежності України (я маю на увазі всієї України) є такі українофоби, як Ви.

Полтавец: Где Ваш диплом о высшем образовании?!

Роман Зварыч: У Верховній Раді ).

Бабак: Розкажіть, як проходять наради франції? Чи багато суперечок? Чи завжди Ви особисто задоволені рішеннями?

Роман Зварыч: Суперечок не буває лише в авторитарних режимах. Наша фракція демократична, і не завждия задоволений результатом, але я підкорююся рішенням фракції.

ВІКТОР, КРИМ: Пане Романе! Мені як українцю, який проживає в Криму не зрозуміла кадрова політика Президента щодо Автономії. На ключові посади, які залежать від Президента призначаються люди, які все робили, щоб Ющенко не став Президентом: Жунько - постійний представник президента в Криму, Куніцин - голова севастопольської адміністрації. Ви що, думаєте, що ці люди поміняли свої думки. Я вас запевняю, що нічого подібного. Наприклад, Куніцин в 2007 році, коли вірішувалася доля переможе Президент чи ота друга сторона, фактично весь час хворів. І навіть не був на вирішальних засіданнях у Президента. Це називається «Ліг на збереження».Тепер Жунько, сидів в обозі і появився в обличчі сподвижника Литвина.Та ці люди поміняють любого свого начальника заради влади. Скажіть, а де ті люди, які вибороли перемогу Ющенка - Пробий-Голова, Невірко. А ніде просто їх змили з водою. То невже ви думаєте, що кримчани, які боролися проти отих хапуг і злодюг, знову будуть голосувати за Ющенка. Да ніякі нові політичні проекти не допоможуть Президенту. Доки він не зрозуміє, що політику роблять люди, люди самодостатні, авторитетні, яких знає весь Крим.

Роман Зварыч: Дякую за Вашу турботу. Постараюсь при найближчій нагоді її передати Президенту України.

ВРУ: На Вашу думку, чи потрібно піднімати прохідний бар’єр? Очевидно ж, що цього неможна робити, тому що ми ризикуємо ввести двопартійність! У ВР буде БЮТ і ПР!

Роман Зварыч: Так.

Дозвольте, буду коротко відповідати на запитання, щоби встигнути відповісти на більшу кількість запитань.

Читач: Які закони Ви вважаєте першочерговими до прийняття? Тільки не говоріть, що ті, які записані у коаліційній угоді. Відомо, що по них якраз БЮТ і НУ-НС домовитись не можуть.

Роман Зварыч: Я буду-таки говорити, що ті, які записані в коаліційній угоді. Бо крім так званих 12 законів, які перелічені в додатку 1 до угоди, і які відомі всім, із програмного тексту угоду випливає, що парламенту потрібно прийняти щонайменше 57 нових законів України, в тому числі Податковий кодекс, новий Кримінально-процесуальний кодекс, закон про нормативно-правові акти, пакет законів по пенсійному забезпеченню, по земельним відносинам, по трудовому законодавству, інкорпорація Господарського кодексу в Цивільний.

Вероника: Как Вы относитесь к идее упразднения Конституционного Суда и передачи его полномочий судам общей юрисдикции, а также к идее «конституционной жалобы».

Роман Зварыч: Я зараз висловлю контраверсійну думку, до якої, я переконаний, через 5-10 років прийде значно більша частина нашої правової еліти. Вважаю, що КС, який насправді є політичним органом, нікому не потрібен. Переконаний, що конституційні спори, питанні конституційного провадження, мають бути піддані суворим вимогам апеляційного так касаційного судового процесу.

Тому так, я підтримую передачу конституційної юрисдикції судам загальної юрисдикції. Це нам дасть можливість запровадити в Україні певні елементи прецедентного звичаєвого права і, нарешті, демонтує позитивістське правове мислення.

Киянин: Романе Михайловичу, як Ви ставитесь до того, що політики достатньо образливо висловлюються на адресу своїх опонентів? Тим паче, коли говорять дуже образливі речі про Президента. Це нормальна практика? Як з цим боротися? Невже немає у народних обранців елементарного поняття культури і етики? Чи в політиці немає правил?

Роман Зварыч: Дійсно, в політиці, як у війні, часто правила відсутні. Хоча поведінка політика мала би бути прообразом поведінки громадянина. Я не погоджуюся с тезою, що, який народ, такий і політик. Народ заслужив на значно краще. Хочу нагадати, що культурні традиції в нас є одні з найдавніших у світовій історії. Але в 20 столітті наша історична пам’ять була скаліченою. Ми зараз її відновлюємо.

Переконаний, що відновиться і наша стародавня політична культура. Коли дивишся на декого з моїх колег у парламенті, то ловиш себе на думці, що вони туди потрапили випадково або для того, щоби захистити свої тіньові, а, можливо, і злочинні схеми.

Кирило: Поясніть, будь ласка, з юридичної точки зору, що трапилося із суддею Станік? Чому Ющенко то поновлює, то звільняє її? Дякую.

Роман Зварыч: Відверто кажучи, мені видається, що тут дуже мало юриспруденції. Незрозуміло, чому на етапі другої касації у ВСУ несподівано і раптово відміняється рішення суду першої інстанції, Апеляційного суду та Касаційного суду.

Реакція Президента на цю дивовижну юридичну обставину, на мій погляд, була абсолютно адекватною.

Сеня: Есть мнение, что Американский президент прилетал к нам, чтобы продемонстировать поддержку выгодного ему режима Ющенко. А как Вы считаете, зачем в Украину явился Буш? Действительно ли наш Глава пляшет под американскую дудочку?

Роман Зварыч: Я переконаний, що нічого поганого немає в тому, що президент США демонструє свою підтримку нашому Президенту та обраному нашою державою курсу внутрішнього і зовнішнього розвитку. У нас що, зараз вибори відбуваються?

Користуючись Вашою логікою, як Ви ставитеся до неодноразових візитів президента Путіна, під час яких він із зухвалістю демонстрував свою підтримку кандидатури Януковича під час президентської виборчої кампанії?

Я не знаю, що Ви маєте на увазі, коли пишете «танцювати під чиюсь дудочку», оскільки Україна не раз висловлювала свою незгоду із окремими позиціями США. Але маючи можливість заручитися підтримкою найпотужнішої держави у світі, лише дурний би відмовився від такої можливості.

Ірина: Доброго дня! Скажіть, чому парламент займається політикою, а не виконує свою головну функцію – розробки і прийняття законів? Коли вже парламентарі подумають про «маленького українця», про якого так багато говорить Ющенко?

Роман Зварыч: Це природньо, що парламент займається політикою, бо це є основний політичний орган, це «фронтова політична трибуна» у всіх політичних баталіях. Хоча я з Вами по суті погоджуюся, що основна функція єдиного законодавчого органу в державі - приймати закони.

А тепер запитайте себе - а хто блокував роботу парламенту понад місяць? І дайте собі відповідь на питання, чи варто було це робити?

Павло Іванович: Романе Михайловичу, доброго дня. Як тепер будуть розвиватися українсько-російські стосунки? Можливо, що вже в цьому році нам піднімуть ціну на газ до європейського рівня? Це ж жахливо!

Роман Зварыч: Звичайно, дуже погано, коли в односторонньому порядку доводиться розробляти та підтримувати стратегічні партнерські стосунки із важливим сусідом. Скажу відверто, доти Росія буде могти нас шантажувати, втручатися в наші справи, доки вона зможе нами маніпулювати ціною на газ.

Хотілося, щоби ми стали заможними також тому, щоби можна було платити з гордістю за російський газ за європейськими цінами. Я розумію, що цього скоро не буде. Але хочеться вірити, що із обранням нового президентом РФ керівництво Росії зрозуміє, що як в наших інтересах дружити з ними, так і в їхніх інтересах - з нами. Але на рівних засадах. А аж ніяк не на засадах «меншого брата».

Звезла: Роман Михайлович, здравствуйте. Расскажите, что означает Ваша фамилия. Какая этимология слова? Спасибо.

Роман Зварыч: Я, звичайно, не фахівець у цій галузі, однак я розумію, що генеалогія мого прізвища випливає із функції зварювати сіль. І тому, для прикладу, прізвище «Зварич» часто позначається в Дрогобицькому районі, де колись були солеварні. Однак, з іншого боку, мої родинні коріння не з Дрогобича.

Урал: Что вы можете сказать по поводу заявления России о непризнания голодомора геноцидом? Может, выгоним их флот?:)

Роман Зварыч: Це щось на кшталт того, щоби не визнавати перемогу Росії у битві під Бородіно. Яке це має значення - не визнавати Голодомор? Хай вони це скажуть тим 10 млн. жертв, які, мабуть, як проклинають з могил за такі висловлювання.

Леша: У вас дома есть домашние животные? Вообще каких вы любите животных?

Роман Зварыч: Всіх. Крім голубів, бо голуби колись у Трафальгарскому сквері в мене вкрали бутерброд.

А в мене вдома є три собаки. Здається, уже чотири коти і один папуга. Собак дуже люблю, і вони мене теж. Знаю кожну собаку в селі, де я живу. На жаль, вони не голосують :).

Послідовний: Романе, очевидно, що наступним Президентом буде Тимошенко. Як Ви до цього ставитесь? Дякую.

Роман Зварыч: Я не виключаю того, що наступним Президентом у 2015 році стане Юлія Володимирівна.

www: а ви вже виклали свою декларацію про доходи?? Можете хоча б трошки розказати, що заробили за рік і про майно? дуже цікаво))

Роман Зварыч: Ні, на жаль. Сьогодні буду подавати декларацію. Загальний дохід - майже 89 тисяч гривень.

Моя декларація буде оприлюднена, і Ви зможете з нею ознайомитися.

Марія: Ви не жалкуєте, що поїхали з США?

Роман Зварыч: Ні, не жалію. Хоча скучаю за нью-йоркською піцою.

Анна: Кому из политиков Вы доверяете?

Роман Зварыч: Президенту, прем’єру, голові ВР та лідеру нашої фракції.

Катерина: Романе Михайловичу, говорять, уряд Тимошенко проіснує до осені. А Ви як вважаєте?

Роман Зварыч: Уряд Тимошенко проіснує до осені 2012 року.

Мордою: Роман Михайлович, как Вы думаете, какая фракция следующая будет блокировать трибуну? И по какому поводу?

Роман Зварыч: У нас є єдина фракція, яка без приводу залюбки готова блокувати трибуну ВРУ, оскільки працює за принципом «чим гірше, тим (нам) краще». Вгадайте, хто це?

Підкажу: це та фракція, яка відповідає за вчорашні пробки по всьому центру нашої столиці :). Вгадали?

Igor: Карьера пошла на спад....может обратно?Спасибо.

Роман Зварыч: Не знаю, як мені це комусь довести, але я ніколи не керувався кар’єрними інтересами. Якщо я стану не потрібен, я буду мати, чим займатися. А якщо під словом «обратно» Ви мали на увазі запропонувати мені повернутися в США, то можу тільки сказати, що я уже повернувся із США в Україну, і тут, як колись казали древні, я «сяду в сани».

Абрикосов Симферополь: Основа демократии-это власть народа. Если Вы говорите, что Украина-это демократическое государство, то почему правящая верхушка игнорирует 1.референдум 1991г о внеблоковом статусе Украины,
2. 4млн подписей граждан Украины собранных в 2007г в поддержку проведения референдума по вступлению Украины в НАТО?
Вместо этого тайно, прячась от депутатов и населения Украины, подписываете обращение в НАТО. В другой истинно демократической стране всю эту троицу отправили бы в отставку. Ответьте, пожалуйста, на мои вопросы.

Роман Зварыч: По-перше, на референдумі 1991 року не вирішувалося питання щодо «позаблокового статусу» України. Єдиний документ, який, між іншим, не має нормативної сили, в якому йде мова про прагнення України до позаблоковості, це Декларація про суверенітет із 1990 року. Вона була прийнята ВР УРСР.

Натомість ВРУ у 2000 році прийняла закон про основи національної безпеки. Цей закон має пряму нормативну силу. І в ст. 8 цього закону законодавець поклав прямий обов’язок на уряд і на Президента забезпечити вступ України до НАТО. Відповідно, на виконання цього закону був підписаний лист трьома найвищими посадовими особами нашої держави. Цей закон набрав майже 300 голосів в сесійному залі, а послідовна фракція ПР за нього голосувала майже в повному складі.

За нього також голосували такі відомі «приятелі» НАТО, як Нестор Шуфрич. Звичайно, що їхня «послідовність» мене дуже сильно вражає. А Вас?

Владимир Владимирович: народный депутат Украины VI созыва, член НУ-НС Ярослав Кендзьор в своем интервью Форуму произнес следующее:
... Если смоделировать ситуацию, при которой Украина станет членом НАТО, именно от Украины зависит, даст ли она разрешение Натовским базам располагаться на своей территории или нет. Если все-таки согласится, то эту базу нужно будет поставить на границе с Россией, в Харьковской или Сумской области. Пусть тогда РФ нацеливает свои ракеты на эту область.
В этом случае вы делаете заложниками 3-4 млн украинцев, которые говорят русским языком - Является ли это примером вашей политики взращивания титульной нации путем насильственного сокращения численности украинцев, которые думают не на украинском языке и не для этого ли ваша политическая сила так стремиться в НАТО?
Спасибо

Роман Зварыч: Шановний пане Володимире! Я, звичайно, поважаю Вашу думку. Хоча відразу хочу сказати, що я не знаю, чи Ви могли би більше помилитися у Вашій оцінці. Скажу більше, я не дивуватимуся, якщо протягом наступних 5 років РФ внесе заявку на вступ в НАТО. На відміну від 20 століття, коли ми жили ще за архітектурою міжнародних відносин, продиктованою принципом сфери впливу, сучасна конфронтаційна вісь не прив’язана до одного чи іншого регіону на нашій планеті. Зокрема, після трагічних подій з 11 вересня ця конфронтаційна вісь стала глобальною.

Основним супротивником цивілізованого світу сьогодні став міжнародний терорист, який може вдарити будь-де і будь-коли. Він як країнам НАТО, так і РФ кидає зухвалий виклик. Якщо країни Європи на базі НАТО не побудують ефективну систему колективної безпеки, до якої можна залучити воєнні та інші спроможності всіх європейських країн, в тому числі, і в першу чергу РФ, нам не вдасться цю загрозу знищити.

Павел Владимирович: Роман Михайлович, по голосованиям и позициям понятно ,что в коалиции нет единства. Как долго в таком случае она просуществует??

Роман Зварыч: Звісно, по деяких питаннях, іноді навіть принципових, не прослідковується належний ступінь погодженості та підтримки серед депутатів коаліції. Вважаю, що така ситуація неприйнятна. Однакз поспіхом додаю - для мене особисто значно більш неприйнятною є ситуація, коли в демократичній фракції запроваджується авторитарний принцип, згідно з яким депутат позбавляється можливості відстоювати окрему думку.

Тому, оскільки наша коаліція демократична, вона інакше не може діяти, івона мусить навчитися або переконувати, або толерувати окрему думку.

В будь-якому випадку, коаліція довго проіснує, і уряд також, оскільки не передбачено індивідуальний вихід окремого народного депутата із коаліції. Це може зробити лише вся фракція при умові прийняття відповідного рішення. Фракція НУ-НС такого рішення не буде приймати.

Игорь: Добрый день, Роман Михайлович! Скажите, а почему не Вы стали министром юстиции, а Онищук?

Роман Зварыч: Це була позиція Президента України. Як відомо, фракція НУ-НС мала іншу позицію, яка виходила також із того принципу, що не може претендувати на посаду в коаліційному уряді особа, яка відмовлялась підписати коаліційну угоду, на основі якої такий уряд формується.

Интригантка: Роман Михайлович, а Вы не собираетесь переходить в Единый центр? И вообще, переманивали ли Вас? :)

Роман Зварыч: Боже борони! :) Ніхто навіть не пробував мене «заманити», оскільки знають, що це апріорі приречено. Хочу зразу додати, що я вважаю політично недопустимою наявність у фракції, створеної блоком 9-ти партій, членів інших політичних партій.

Конституційна модель визначає, що парламент створюється за принципом політичної відповідальності. За кожним депутатом має стояти конкретна політична сила, яка брала участь у виборах і перемагала, подолавши 3-відсотковий бар'єр.Висловлюючи принципову незгоду із політикою такої політичної партії, депутат мав би скласти свої повноваження при виході із такої партії.

В протилежному випадку я вважаю, що це лицемірство.

НАТО: Вы огорчились из-за того, что Украина не получила ПДЧ? Что нас ждет в декабре?

Роман Зварыч: Україна не отримала ПДЧ, але натомість отримала тверді гарантії щодо вступу в Північно-Атлантичний альянс. Тобто ситуація неоднозначна. Для того, щоб вступити в НАТО, потрібно виконати певні передумови, які, як правило, викладаються у плані дій з набуття членства. У нас цей формальний документ відсутній. Натомість у Бухаресті ми отримали тверді гарантії щодо прийняття України в НАТО. Звичайно, при умові виконання цих передумов, які, у свою чергу, невідомі.

Вірніше, ці передумови відомі, оскільки з року в рік Україна виконує річні плани дій. До речі, прем’єр Віктор Янукович двічі вводив в дію такі річні плани дій. Як правило, у них мова йде про необхідні політичні, економічні та соціальні реформи. Звичайно, що мова також іде про виконання певних змін у військовій сфері.

Підсумовуючи, думаю, що можна погодитись із Президентом, що для України самміт НАТО в Бухаресті - це наша перемога.

Роман Зварыч: Бажаю читачам ForUm'у щастя, успіхів, здоров’я та багато дітей :)

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

3823