Росприроднагляд готовий вивчити претензії України по відшкодуванню збитку, нанесеного аварією в Керченській протоці, - повідомив заступник глави Росприроднагляду Олег Мітволь.
Він відзначив, що поки позовної заяви від української сторони не поступало.
«Ми ще не знайомі з сенсом позовної заяви, коли побачимо конкретні матеріали, вивчатимемо вимоги української сторони», – сказав Мітволь.
Напередодні держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій України вирішила зажадати від російських судновласників компенсації в розмірі майже $1,5 млрд за збиток, викликаний розливом нафти в Керченській протоці в листопаді 2007 року.
Як раніше повідомляв ForUm, Україна звернеться до РФ щодо стягнення з російських судновласників збитків, завданих Україні в результаті аварії судна в Керченській протоці на суму більше 1 мільярда доларів. Таке рішення ухвалене напередодні на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулося в Керчі під головуванням першого віце-прем'єр-міністра України Олександра Турчинова.
Як повідомили в прес-службі першого віце-прем'єра, під час розгляду питання трансграничних техногенно-екологічних погроз і шляхів зменшення їх впливу на територію України ухвалено рішення щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла в акваторії Керченської протоки 11 листопада 2007 року.
Комісія доручила профільному міністерству підготувати звернення до Російської Федерації щодо стягнення з російських судновласників збитків, завданих Україні у розмірі 1 мільярдам 427 тисяч 940 доларів США, а також шкоди, заподіяної земельним ресурсам Кримського півострову на суму 88 мільйонів 334 тисяч гривень. Також Міністерству транспорту і зв'язку України разом з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, Міністерством з питань надзвичайних ситуацій і Радою міністрів Автономної Республіки Крим дано доручення терміново забезпечити утилізацію небезпечних відходів (піщано-мазутної суміші), що складаються на території Керченського морського торгового порту і в межах прибережної морської смуги Арабатської стрілки, - передає «УНІАН».
Крім того, комісією розглядалися питання заходів для нормалізації санітарно-епідемічної ситуації, і реалізації комплексних заходів протидії масовим пожежам лісів, торф'яників і сільгоспугідь у літній період 2008 року.
Нагадаємо, 11 листопада 2007 року в Керченській протоці в результаті шторму зазнали катастрофу близько десяти суден. Зокрема, з російського танкера «Волгонєфть-139», який розламався, в море вилилося понад 1,2 тис. тонн мазуту. Екологи назвали наслідки шторму катастрофічними.
На острові Коса Тузла і в Ленінському районі автономії було зібрано близько 5,5 тис. тонн суміші мазуту з водоростями і піском.
У лютому на ділянці від мису Такиль до Аршинцевської коси за 1-1,5 м від води спостерігалися плями водоростей з нафтопродуктами діаметром від 1 до 10 див. Лінія забруднення переривиста, здебільшого плями спостерігалися в кутових частинах і бухтах, - повідомляло кримське Головне управління МНС.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом