Президент України Віктор Ющенко називає політику прем'єр-міністра Юлії Тимошенко політикою авантюр і інтриг. Про це Глава держави сказав в інтерв'ю українським журналістам у Душанбе.
Ющенко відзначив, що його відверто здивувала позиція прем'єр-міністра, яка надіслала йому лист щодо газових питань. «Я не є прихильником відносин Президента і прем'єра через пошту. Ми кожного тижня зустрічаємося по кілька разів, і якщо прем'єр-міністр переслідує не піар, а (переслідує – ред.) організацію конкретної роботи, у тому числі і по темі газового ринку, це можна було зробити на двосторонній основі», - сказав Ющенко, висловивши думку, що Тимошенко переслідувала інші цілі.
Президент підкреслив, що його домовленості з Президентом Росії Володимиром Путіним обидва уряди позитивно сприйняли і назвали ці кроки правильними.
«Обидва прем'єр-міністри на сумісній прес-конференції заявили, що вони вітають такі домовленості - і як проведення розрахунків, і як щодо майбутніх переговорів по організації ринку. І перший, хто мене привітав з блискучою перемогою, це була прем'єр-міністр України», - сказав Ющенко. Тому він не розуміє, що хотіла сказати своїм вчинком Тимошенко, написавши такий лист.
«І про це мені неприємно говорити, мені набридає ця політика авантюр і інтриг», - сказав Глава держави, передає «УНІАН».
Як повідомляв ForUm, 6 березня Тимошенко надіслала лист Ющенку у відповідь на звернення Глави держави щодо ситуації в газовій сфері, опубліковане в засобах масової інформації.
У листі Тимошенко, зокрема, мовиться, що вона підтримує і виконуватиме домовленості між Президентами України і РФ від 12 лютого «в тій частині, яка стосується доцільності негайної нормалізації відносин між нашими країнами в газовій сфері».
Проте, сказала прем'єр, Кабінет міністрів не може погодитися з деякими умовами цих домовленостей, а саме:
- закупівля в першому кварталі 2008 року російського природного газу за ціною 315,6 доларів США за тисячу кубометрів газу з попередньою передоплатою;
- заміна одного посередника іншим шляхом створення спільного підприємства (СП-2) для реалізації всього імпортованого і газу власного видобутку на внутрішньому ринку України;
- усунення НАК «Нафтогаз України» від можливості балансування і розподілу газу на внутрішньому ринку України шляхом укладання угод і постачань газу СП-1 (імпортером газу) і СП-2.
Як відзначила Тимошенко, реалізація цих умов, на переконання уряду, керівництво НАК «Нафтогаз України» і незалежних експертів, приведе до збереження корупційних схем і зловживань, банкрутства НАК «Нафтогаз України» і суперечитиме національним інтересам.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом