Кабінет міністрів у середу на засіданні схвалив концепцію п'ятирічної загальнодержавної національно-культурної програми дослідження Голодомору 1932-1933 років в Україні і увічнення пам'яті його жертв. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник журналістам після завершення засідання уряду.
«Концепція передбачає систематизацію і розширення наукових досліджень з подальшим виданням їх результатів і підготовкою науково методичних і шкільних посібників для спеціального курсу в рамках шкільних програм», - сказав Васюник.
Крім того, за його словами, концепція передбачає продовження роботи щодо відкриття українських архівів, у тому числі і спецслужб, що стосуються Голодомору, - передає «УНІАН».
Васюник також повідомив, що в рамках концепції передбачається інтенсифікація співпраці України з архівними службами Росії, ФРН, Італії і інших країн.
Віце-прем'єр також додав, що в рамках концепції передбачається проводити польові дослідження і здійснювати збір інформації від свідків Голодомору, які будуть оформлені в реєстр потерпілих і загиблих під час Голодомору. «А підсумковим матеріалом буде Книга пам'яті, перші томи якої будуть видані до осені цього року, коли Україна відзначатиме 75-у річницю Голодомору», - уточнив він.
За словами Васюника, фінансування досліджень здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, а також за рахунок спонсорських і меценатських ресурсів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом