Голова Секретаріату Президента Віктор Балога звертає увагу народних депутатів на необхідності ратифікації Протоколу про вступ України до СОТ, після чого через 30 днів Україна стане повноправним членом світового торговельно-економічного клубу.

Балога впевнений: «Схвалення парламентом угоди про приєднання нашої країни до СОТ - це питання національного інтересу, один з пріоритетів законодавчої роботи. Тут немає і не може бути політики чи інших позаекономічних домішок, це не привід для гучних гасел і політиканської демагогії».

Керівник Секретаріату Президента України зазначив, що надзвичайна важливість невідкладної ратифікації Протоколу про вступ України до СОТ цілком може об'єднати конфліктуючі політичні сили у Верховній Раді. «Ця абревіатура, на відміну від деяких інших, не викликає нервової реакції у переважної більшості народних депутатів. Входження нашої держави до СОТ підтримують усі великі партії, які мають представництво в парламенті. Ратифікація членської угоди - це одночасно і перевірка Верховної Ради на відповідальність, і хороша можливість для доповнення результативного заліку парламентської діяльності. Розуміння це повинні продемонструвати суспільству як фракції більшості, так і опозиції», - підкреслив Балога, передає «УНІАН».

Нагадаємо, вчора Президент України і Генеральний директор Світової організації торгівлі Паскаль Ламі підписали Протокол про вступ України до СОТ. Церемонія підписання Протоколу відбулася в Женеві. «Це великий історичний день для України, української нації, і я хотів би привітати з цим, передусім, український народ», - сказав Ющенко після церемонії.

Пакет документів (Протокол про вступ України до СОТ разом з додатками до нього) повинен бути ратифікований Верховною Радою України до 4 липня поточного року, про що українська сторона повинна нотифікувати Секретаріат СОТ. Через 30 днів після офіційного повідомлення про ратифікацію Генеральна Рада СОТ оголошує про отримання Україною повноправного членства в організації.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

589