Рішення КСУ про те, що призначений на посаду у виконавчій владі народний депутат має право виконувати функції парламентарія до моменту позбавлення його депутатського мандата у Верховній Раді або в суді, спрощує завдання коаліції. Про це в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у заявив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Тепер можна потягти з цим подвійним статусом і потім ухвалити рішення, коли це буде технічно-організаційно просто і прийнятно для коаліції так, щоб відразу декілька депутатів, які працюють у виконавчій владі, позбулися мандата, і відразу через декілька днів зайшли їх наступники з списку», - сказав він.

Коментуючи заяву нардепа з ПР Святослава Піскуна про те, що він має намір подати до суду з метою відновлення на посаді Генпрокурора, Фесенко нагадав про існування норми: закон зворотної сили не має. «Тобто, якщо таке рішення КС ухвалене зараз, то чому Піскун посилається на ситуацію минулого року? Минулого року, коли Президент підписував відповідний наказ, він мав таке право. Це моє трактування. Але я не претендую на роль юриста, тут хай вони трактують», - підкреслив політолог.

За його словами, ухвалене рішення КС не має відношення до подій минулого року. «Отже я думаю, тут Піскун трішки грає на цьому рішенні КС. Але я вважаю, він чудово розуміє ситуацію. Він зайвий раз нагадує про себе і про двозначність свого звільнення», - підкреслив Фесенко.

Раніше ForUm повідомляв, що народний депутат з ПР Святослав Піскун має намір подавати до суду з метою відновлення на посаді Генпрокурора.

За словами Піскуна, така підстава у нього з'явилася після визнання Конституційним Судом закону про особливості звільнення з посад осіб, які суміщають депутатський мандат з іншими видами діяльності, неконституційним.

Піскун зазначив, що таким чином указ Президента Віктора Ющенка про його звільнення з посади Генпрокурора в травні 2007 року є неконституційним, оскільки причиною його звільнення було саме сумісництво.

«Я задоволений, що таке рішення Конституційний Суд ухвалив. Тепер всім зрозуміло, що Президент видав неконституційний указ. Зараз у мене є всі підстави подавати до суду, і скоро у нас буде два Генеральні прокурори», - сказав він.

Ольга Москалюк

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

474