Україна на шляху своєї євроатлантичної інтеграції серйозно реагуватиме і враховуватиме застереження Росії щодо її безпеки. Про це сказав Президент України Віктор Ющенко.
Ющенко підкреслив, що, насамперед, українські політики повинні навчитися мислити категоріями державної політики безпеки, виходити з державних національних інтересів.
На переконання Ющенка, тільки політика колективної безпеки дає гарантії безпеки.
«За великим рахунком, альтернативи немає, і тому ми говоримо не про питання: вступити чи не вступити в НАТО, а яку модель політики ми повинні виробити. І, давши відповідь на це, ми дуже легко перейдемо до політики, як інтегруватися в колективні євроатлантичні структури, які забезпечать політику оборони та безпеки, з якою послідовністю йти і так далі», - вважає Глава держави.
За словами Президента, Україна повинна визначитися в тому, що їй потрібна самодостатня політика безпеки.
«І це суть. Незалежно від того, хто як думає про цю політику за кордоном, ми повинні бути самодостатніми і чесними перед своєю нацією, перед своєю країною, перед своїми дітьми, що ми їм залишаємо цю країну безпечною, обороноздатною, а значить, ми відповідаємо на ті ключові принципи нашої держави - такі як територіальна цілісність і суверенність», - підкреслив Ющенко.
Проте він зазначив, що при вступі до тих чи інших міжнародних клубів політика відносин з іншими країнами, у тому числі і з нашими сусідами, безумовно, і надалі формуватиметься на принципах добросусідства, передає «УНІАН».
«І Україна, і Росія, очевидно, не ставлять на меті формувати політику проти когось. Ми формуємо самодостатню внутрішню політику і зовнішню політику нації, і тому зверніть увагу на репліку, сказану під час останнього візиту Володимира Путіна до Болгарії, коли було підкреслено, що російська сторона з розумінням ставиться до вибору болгарської влади і народу до членства в НАТО і ЄС, як до речей, що відповідають національним інтересам. Я думаю, що це хороший приклад того, як ми повинні цінувати інші нації за те, що вони виходитимуть у своїх зовнішньополітичних пріоритетах на користь нації», - зазначив Президент.
Ющенко вважає, що, очевидно, це єдиний підхід, який повинен диктувати національну політику. Разом з тим ця політика не повинна шкодити партнерам.
«І тому Україна залишається у відкритому діалозі про євроінтеграційні і інтеграційні процеси в НАТО. Безумовно, ми залишаємо відчиненими двері для переговорів, у тому числі й для Росії. По всіх нюансах, які вона може сприймати як загрозу для власної політики безпеки. Я хочу сказати, що Україна з найвищою серйозністю зреагує на поставлені питання, і ми їх повністю врахуємо», - сказав Президент.
Як повідомлялося, Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін заявляв, що Москва може переглянути свої відносини з Україною у разі її вступу в НАТО.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом