22 грудня в Києві включать підсвічування трьох архітектурних визначних пам'яток: арку Дружби народів, будівлю МЗС і монумент Батьківщини-матері.

Художнє освітлення найбільш значущих споруд міста повинні були провести протягом цього року. Окрім вже названих, головний художник Києва Віктор Гліба згадував Лаврську дзвіницю, Андріївську церкву і багато інших - всього 15 об'єктів. Але гроші з бюджету так і не надійшли, тому на сьогодні в темний час доби всі ці об'єкти залишаються прихованими від очей киян і гостей міста. Проте на підсвічування трьох монументальних споруд недавно гроші все-таки знайшли, тому напередодні Нового року вони прикрасять вечірнє місто.

Зараз фахівці комунального підприємства «Київміськсвітлі» вже почали монтаж устаткування. На будівлі МЗС укладено шість кілометрів кабельних ліній - його освітлюватиме 158 прожекторів. На арці Дружби народів поклали трохи менше - 2,5 кілометри електропроводів, проте у підсвічуванні братимуть участь аж 580 прожекторів!

Але підсвічувати ці споруди будуть тільки до години ночі.

«Світити всю ніч немає сенсу, - впевнений виконуючий обов'язки директора Київміськсвітло Віктор Онищенко. - Адже після дванадцяти в центрі міста практично нікого не немає».

Виключенням, безумовно, буде новорічна ніч - кияни зможуть милуватися художнім освітленням архітектури столиці до самого сходу сонця, пише «Комсомольська правда» - Україна».

Працівники Київміськсвітло піклуються про привабливе підсвічування Хрещатику - постійно змінюють малюнки на арках над проїжджою і пішохідною частинами вулиці. Узори прагнуть робити тематичними: якщо День Перемоги - зірки героїв і ордени, День Києва - скрипковий ключ і ноти. На День Незалежності повісили малі герби в обрамленні каштанового листя. А до Нового року ажурні арки над Хрещатиком прикрасять сині сніжинки. В.о. директора Київміськсвітло Віктор Онищенко розповів, з якими труднощами цього разу довелося зіткнутися його співробітникам при встановленні ламп.

«Ми ніяк не могли домовитися з ДАІ, наших працівників виганяли вдень з Хрещатику - мовляв, працюйте вночі, - скаржиться Віктор Михайлович. - Але вночі ми не можемо працювати - там мініатюрні роз'єми, і люди не бачать, що роблять. Для цього треба поставити на проїжджій частині башту».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

382