НАТО високо цінує участь України в операціях під керівництвом Альянсу і сподівається на продовження і збільшення такої участі в майбутньому.

Про це заявив Верховний головнокомандувач стратегічним командуванням НАТО з операцій генерал Джон Креддок під час проведення ХХІ засідання Військового комітету УКРАЇНА-НАТО, яке відбулося 14 листопада в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі.

Як повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони, за його словами, участь України в чотирьох поточних операціях НАТО переконливо свідчить, що сьогодні Україна є єдиною державою-партнером, яка задіюється в усі операції Альянсу.

Креддок також зазначив, що Україна бере участь у складі міжнародних сил КФОР в Косово, Тренувальній місії НАТО в Іраку, Міжнародних силах сприяння безпеки в Ісламській Республіці Афганістан, антитерористичній операції НАТО на Середземному морі «Активні зусилля».

«Все це доводить прагнення України бути не тільки користувачем стабільності і безпеки, а й активним контрибутором у безпеку Євроатлантичного простору» , - підкреслив Верховний головнокомандувач стратегічним командуванням НАТО по операціях, передає «УНІАН».

Також генерал Креддок відзначив послідовність і наполегливість Збройних сил України в досягненні необхідного рівня оперативної взаємосумісності з метою загальних дій з військовими частинами країн-членів НАТО.

«Процеси оволодіння Збройними силами України необхідними процедурами, які існують в Альянсі з стандартизації, штабної діяльності, підготовки фахівців, здатних проводити оцінку підрозділів у рамках Концепції оперативних можливостей, і надалі вдосконалюватимуться і набуватимуть якісного змісту», - переконаний Креддок.

Окремо Верховний головнокомандувач стратегічним командуванням НАТО по операціях підкреслив участь України в Програмі НАТО в обміні даними про повітряну обстановку (ASDE).

«Ми відкриваємо нову сферу співпраці з Україною – обмін даними про повітряну обстановку. Впродовж 2007 року Україна зробила значний крок вперед, закінчивши підготовчі заходи для початку практичної роботи з реалізації програми», - зазначив Креддок і висловив надію, що обмін даними про повітряну обстановку в рамках цієї програми почнеться вже на початку наступного року.

В цілому, підсумовуючи результати військової співпраці УКРАЇНА-НАТО в поточному році, Військовий комітет НАТО оцінив їх як дуже змістовні і ефективні, рівень і якість яких повинні бути прикладом для інших партнерів НАТО.

Україну на засіданні Військового комітету Україна – НАТО представляв начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройними силами України генерал армії України Сергій Кириченко.

У четвер Кириченко вперше візьме участь у засіданні Військового комітету Європейського Союзу.

Під час засідання генерал армії України проінформує своїх колег про стан і перспективи подальшого розвитку Збройних сил України в контексті виконання Державної програми розвитку ЗС України на 2006-2011 роки. Також обговорюватиметься питання вдосконалення форм і механізмів співпраці Генерального штабу ЗС України з Військовим штабом і Військовим комітетом ЄС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

291