Пасажири можуть готувати гаманці: через місяць-два підскочать ціни ще і на проїзд у маршрутках. За орієнтовним розкладом, наприклад, у Львові подорожчання можливе до 2 грн. (зараз гривня), а у нас у Києві — аж до 1-2,25 грн. (зараз 0,75-1,75 грн.).

Столичні перевізники ухвалили рішення про підвищення цін на проїзд у маршрутних таксі в день Великого Жовтня 7 листопада. Про це «Сьогодні» повідомив виконавчий директор організації перевізників «Столиця» Валерій Лепецький. «Підвищити ціни ми допускаємо на 25—30%, — повідомив він. — Це економічно обґрунтований крок, оскільки при нинішніх розцінках на паливо діяльність перевізників збиткова».

Наступного тижня перевізники мають намір поговорити про свої вимоги з міськими урядовцями. Якщо нові тарифи не будуть затверджені, маршруточники збираються вжити заходи. «Спершу ми перестанемо перевозити пільговиків, за яких не одержуємо ніякої компенсації, а далі подивимося», — повідомив пан Лепецький.

А у Львові в четвер перевізники натурально збунтувалися, зажадавши від влади підняти ціни на проїзд у маршрутах до 2 грн. Вони частково перекрили одну з магістральних вулиць на околиці міста, недалеко від ринку «Галицьке перехрестя». Дві сотні страйкуючих водіїв заблокували рух на дві години.

Транспортники мотивують необхідність підвищення ціни на проїзд через подорожчання палива. Правда, влада поки не йде у них на поводі. За словами Миколи Шкургана, начальника Управління транспорту міськради, рішення про підвищення ціни на проїзд міськрада може ухвалити не раніше, ніж через півтора місяця, — така процедура.

«Ціна виросте до півтори гривень», — говорить урядовець. А ось перевізники попереджають, що піднімуть ціни самовільно, як і під час останнього підвищення, в 2004 році. Тоді вони напружили розцінки самовільно на 20%. А мерія заднім числом підписала відповідне розпорядження. Зараз подумують підвищити у два рази.

Тим часом львів'яни обурені намірами перевізників. «У мене зарплата не росте, — обурена бухгалтер Оксана Миць. — Якщо проїзд у маршрутках подорожчає, доведеться пересаджуватися в тролейбуси».

Ці два міста вже живуть за новими розцінками з 1 листопада. У Сімферополі ціни підскочили в середньому на 50-100% (до 1,5-2 грн.), а в Харкові — на 20% (до 1,7 грн.). Примітно, що на це підвищення влади там погодилися без страйків.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372