30 серпня 2007 р. у Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення України Держкомтелерадіо відбулася колегія Держкомтелерадіо України, на якій розглянуто підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер України у першому півріччі 2007 року. Про це ForUm’у повідомили у прес-службі Держкомтелерадіо.

Впродовж першого півріччя діяльність відомства була спрямована на забезпечення захисту конституційних прав громадян на інформацію, дотримання принципів свободи слова, розвиток державного інформаційного ресурсу, захист інформаційної безпеки, утвердження інформаційної самодостатності держави та національних інтересів в інформаційній та видавничій сферах, інтеграції України у світовий інформаційний простір.

Основні зусилля Комітет спрямовував на удосконалення правового забезпечення інформаційної та видавничої сфер, при цьому враховувався світовий досвід і рекомендації міжнародних організацій. Зокрема, Комітетом розроблено та внесено на розгляд ВР проект Закону «Про захист професійної діяльності журналістів». Підготовлено проекти законів «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», «Про внесення змін до деяких законів України» та «Про ратифікацію Європейської конвенції про транскордонне телебачення (зі змінами, внесеними Протоколом від 9 вересня 1998 року)», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (питання захисту суспільної моралі), «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо встановлення розміру абонентної плати за користування універсальною програмною послугою).

Надзвичайно відповідальною є робота над розвитком системи державного телерадіомовлення, впровадження суспільного мовлення. У цьому напрямку підписано Декларацію про співпрацю між органами державної влади з метою запровадження в Україні суспільного мовлення. У серпні розпочато регулярне мовлення у рамках міжрегіонального програмного блоку «Перший громадський» в ефірі обласних (регіональних) державних телерадіокомпаній. Вихід в ефір міжрегіонального блоку розглядається як початок формування повноцінного суспільного телебачення в Україні.

Ще одним вагомим здобутком у діяльності Комітету Колегія назвала включення до складу Комітету Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ). Це зроблено з метою підвищення ефективності управління системою виробництва і розповсюдження телерадіопрограм, створення загальнонаціональної телекомунікаційної мережі цифрового телерадіомовлення для забезпечення розповсюдження програм державних, громадських і комунальних телерадіоорганізацій, системи суспільного телерадіомовлення.

Підсумувала Колегія і роботу, що було виконано з питань реорганізації державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм». Зазначалося, що сучасний незадовільний стан «Укртелефільму» став наслідком масштабних зловживань та неефективного управління з боку колишнього керівництва студії, проте Комітет і надалі послідовно здійснюватиме кроки до перетворення студії у потужний, конкурентоздатний та прибутковий центр виробництва телепродукції.

У першому півріччі 2007 року Держкомтелерадіо спільно з Мін’юстом підготовлено законопроект «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Триває робота над створенням медіа-карти засобів масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є центральні органи виконавчої влади. Підготовлено список учасників пілотного проекту реформування державних і комунальних ЗМІ, що налічує близько 50 ЗМІ з різних регіонів, які готові взяти участь у цьому експерименті.

Колегія наголосила, що збереглася позитивна динаміка розвитку книговидавничої галузі, збільшилася кількість назв книжок, що видаються в Україні, зросли тиражі друкованої продукції. За інформацією Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова» за перше півріччя 2007 р. до зазначеної установи надійшло 6765 назв книг і брошур, випущених загальним тиражем 22050,0 тис. прим., що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить 121,1 відсотка за назвами та 130,6 відсотка за тиражами.

На виконання Указу Президента України «Про проведення в Україні у 2007 році Року української книги» та затвердженого КМ України плану заходів, Комітет розробляє проект Концепції Державної програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки. До Програми «Українська книга» на 2007 р. включено 139 назв видань 55 видавництв України на суму 20 млн. грн. За організаційної та фінансової підтримки Комітету Україна в якості почесного гостя взяла участь у ХIV Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку та 52-й Варшавській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. Успішно проведено ІІІ Київську міжнародну виставку-ярмарок, яка зібрала позитивні професійні і громадські відгуки.

Підводячи підсумок роботи Держкомтелерадіо за перше півріччя 2007 року, Голова Комітету Едуард Прутнік зазначив, що сьогодні у Держкомтелерадіо існують реальні можливості для ефективного розв’язання згаданих завдань і проблем: «Держкомтелерадіо правильно визначив стратегію своєї діяльності, і має змогу активно продовжувати реалізацію накресленого», – завершив підсумкову доповідь за результатами розвитку інформаційної та видавничої сфер України у першому півріччі 2007 року Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Едуард Прутнік.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

413