У Києві розроблений план галузевої програми з підготовки і проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Серед запланованих заходів передбачено, зокрема, відновлення історико-архітектурних пам'ятників – шедеврів української архітектури, на що передбачено залучити 1 млрд. 441 млн. грн., повідомили в прес-службі КМДА.

За словами начальника Головного управління охорони культурної спадщини Руслана Кухаренка, реставраційно-відновні роботи здійснюватимуться на 11 об'єктах. Це споруди заповідника «Софія Київська» (павільйон «Золоті Ворота», Ворота Заборовського, Андріївська церква), собор Святого Миколи в Покровському монастирі, церква Миколи Набережного, Печерські ворота, скульптура Архистратига Михаїла, монумент Незалежності України (будівництво фонтану і скульптурної частини), торговий центр «Глобус» на Майдані Незалежності, Дмитріївська церква (Костянтина і Олени), Олександрівський костьол, Караїмська кенаса, Михайлівська церква Видубицького монастиря, Миколаївський костьол, передає «УНІАН».

На відновлення цих об'єктів передбачено направити 500 млн. грн., з яких 232 млн. грн., – з державного бюджету, 138 млн. грн. – з місцевого і 130 млн. грн. – з інших джерел фінансування.

Окрему увагу профільні служби столичної мерії приділять відтворенню Будинку Київського магістрату, дзвіниці Кирилівського монастиря, Сретенській церкві на Львівській площі, церкві Іллі Пророка біля Залізничного вокзалу, комплексу В.Гесте на Контрактовій площі, фонтану «Іван» на Європейській площі, фонтану на Софійській площі, дзвіниці Воєнно-Нікольського монастиря на площі Слави, фонтану на площі Льва Толстого, дзвіниці Троїцької церкви Китаївської пустині.

Для збереження цих архітектурних шедеврів з державного бюджету буде виділено 315 млн. грн., з місцевого – 6 млн. грн., а з інших джерел фінансування – 500 млн. грн. (всього 821 млн. грн.)

За словами Кухаренка, третій розділ відповідного плану заходів – «Музєїфікація». Мова йде про храми ХІІ століття, залишки якого знайдені на вулиці Юрківській, 3 в 2003 році. Назва церкви поки невідома. Вирішується питання про внесення залишків цього храму до Державного реєстру пам'яток національного значення.

Як сказав Кухаренко, значний інтерес для світової культурної спільноти мають і залишки фундаментів Десятинної церкви (Першої пречистої Богородиці). Це перша кам'яна культова споруда на Русі, побудована в 989-996 роках. Зруйнована вона була в 1240 році під час нападу монголо-татар на Київ. Наразі занесена в реєстр пам'ятників археології місцевого значення.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

414