Глава СелПУ Олександр Яворський спростовує інформацію про його усунення від керівництва партії на так званому восьмому з'їзді.

Нагадаємо, що днями декілька інтернет-видань розповсюдили інформацію про обрання нового глави - Лідії Поречкіної, радника Президента і колишнього заступника Міністра внутрішніх справ.

Також йшлося про виключення з рядів партії її фундатора Сергія Довганя. Коментуючи ситуацію, О. Яворський назвав факт зібрання за участю пані Поречкіної і декількох глав обласних організацій «політичним рейдерством». «Як можна легітимізувати зборище з участю керівників всього декількох обласних організацій»? - задається риторичним питанням Яворський. І роз'яснює, що згідно з нормами партійного статуту уповноваженою скликати черговий або позачерговий з'їзд є президія, яка звертається до вищої ради партії з тим, щоб вона визначилася з датою, порядком денним, представницькою квотою від регіонів, а також з термінами проведення районних і обласних конференцій. Нічого цього зроблено не було.

Лідер СелПУ заявляє, що колишні керівники Київської міської, Київської обласної і Чернігівської обласної організацій, раніше виключені з рядів партії, були залучені до проведення зборища, щоб своєю присутністю на лже-з'їзді ввести в оману через ЗМІ колишніх соратників. «Заробітчани не мають підтримки у вищій раді партії, що робить неможливою гіпотетичну спробу пані Поречкіної врятувати свою підмочену репутацію, - запевняє лідер «селян». Найближчим часом планується проведення пленуму вищої ради СелПУ, на якій і буде дана оцінка нинішнім подіям і ухвалено рішення про дату проведення законного з'їзду.

Одночасно Сергій Довгань стверджує, що без рішення вищої ради жодна районна або обласна партійні організації не мають повноважень, але вони делегували своїх висуванців на «з'їзд». Як образно висловився перший заступник глави партії, на заклик «дочки лейтенанта Шмідта» озвалися «балаганови» і «паніковські», які не отримали мандат довіри від своїх однодумців репрезентувати їх інтереси. Головним ідейним натхненником по розхитуванню партійних лав виступив керівник Кримської республіканської організації СелПУ Анатолій Дроботов. Якими міркуваннями він керувався, вдаючись до розвалу партії, невідомо, але, на думку пана Довганя, певне стимулювання з боку пані Поречкіної було, - передає «Цензор.НЕТ».

Деякі аналітики схильні вважати, що події навколо керівництва СелПУ - це спроба перешкодити створенню блоку чотирьох аграрних партій. Адже відразу після свого «обрання» Поречкіна заявила про необхідність відгуку підпису під меморандумом про створення аграрного блоку. Крім СелПУ в нього мають намір ввійти Аграрна партія України, Партія відродження села, Українська селянська демократична партія.

За даними, які заслуговують на довіру, основним наміром Лідії Поречкіної є особисте попадання в прохідну частину створюваного блоку «Нашої України» і «Народної самооборони», але вже з сумнівним лідерством у СелПУ.

Іншим завданням надбурхливої діяльності тандему Поречкіної і Дроботова стало недопущення Селянської партії до участі у виборчому забігу як самодостатньої і однієї з найстаріших розгалужених партійних структур. Адже стати на чолі розкрученого політичного бренда обіцяло для свіжостворених керівників чимало спокус і дивідендів у майбутньому. Це і широкий маневр у плані вибору майбутніх корисних союзників, і можливість зіпсувати відсоток голосів іншим партіям і блокам, які сповідають схожу ідеологію і боряться за одну і ту ж електоральну нішу.

До цих пір пані Поречкіна не мала ніякого відношення до партії, як і до вироблення аграрної політики в державі. З 28 грудня 2006 року -- вона радник Президента Віктора Ющенка. Тому, напевно, звикла використовувати приміщення державного курортного комплексу «Пуща--Водиця» для задоволення нереалізованих псевдополітичних амбіцій. Говорять, що саме там відбулося це дивне зібрання.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

392