Голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко з метою поліпшення санітарно-епідемічного стану в Житомирській області розпорядився ліквідовувати стихійну торгівлю продуктами харчування.

Як повідомили в прес-службі Житомирської ОДА, з метою зменшення рівня захворюваності гострими кишковими інфекціями, поліпшення санітарно-гігієнічного стану харчових підприємств, об'єктів водопостачання, дитячих і підліткових закладів, зон відпочинку, голова Житомирської облдержадміністрації Павленко видав розпорядження №199 «Про стан забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення області і заходи щодо його поліпшення».

Згідно з розпорядженням, головам райдержадміністрацій і міським головам доручено ліквідовувати стихійну торгівлю харчовими продуктами і несанкціоновані звалища.

У документі також підкреслюється необхідність забезпечити населення питною водою гарантованої якості, привести водозабірні і очисні споруди в належний стан і тому подібне.

Керівники ринків зобов'язані забезпечити виконання правил торгівлі, необхідні умови для реалізації харчових продуктів. Управлінню МВС України в Житомирській області доручено заборонити стихійну торгівлю продуктами харчування відповідно до ст. 10 «Закону про міліцію», передає «УНІАН».

Крім того, Управлінню освіти і науки облдержадміністрації, зокрема, дано доручення не допускати відкриття оздоровчих закладів без узгодження зі всіма зацікавленими відомствами, у тому числі територіальною державною санітарно-епідеміологічною службою.

За даними прес-служби Житомирської ОДА, аналіз захворюваності населення області показує, що за 4 місяці 2007 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, загальна інфекційна захворюваність збільшилася на 11,6%, у тому числі захворюваність сальмонельозом – на 22,2%.

У літній період питома вага кишкових інфекцій зросте до 72%. Збільшення випадків захворювання населення гострими кишковими інфекціями трапляється в результаті вживання неякісних харчових продуктів і питної води. Причиною незадовільної якості продуктів харчування є грубі порушення вимог санітарних правил при їх виготовленні, зберіганні і реалізації. У поточному році на 34% перевірених об'єктів підвищеного епідриску були виявлені грубі порушення вимог санітарних правил (в Україні 30%). З загальної кількості перевірених об'єктів порушення виявлені на 40% харчових об'єктах, 24% дитячих і підліткових закладах і 9% водопровідних споруд.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

472