Керівник Державного управління справами (ДУС) Ігор Тарасюк відзначає, що його відомство займається виключно забезпеченням діяльності Президента України.

Про це Тарасюк заявив в інтерв'ю газеті «Известия в Украине» (№31 від 21 лютого).

На питання, кому повинно підпорядковуватися ДУС, Тарасюк відповів: «Після вчорашніх указів Президента Ющенка наша структура займається виключно забезпеченням діяльності Президента і дорадчих органів Президента. Крапка! Ніякого відношення до забезпечення діяльності Кабміну або інших держустанов. Певні повноваження під це дасть ДУС Верховна Рада відповідним законом», передає «УНІАН».

За словами Тарасюка, частина майна передаватиметься Кабінету Міністрів або іншим організаціям. «Вони, звичайно, створять для цього власні структури забезпечення і отримають під них законодавчі права», - додав він.

На питання, чому, на думку Тарасюка, Конституційний Суд почав розгляд представлення депутатів про правомірність створення Президентом Держуправління справами, він відповів, що не хотів би коментувати дії головного суду країни.

«Але завжди говорив і продовжую стверджувати: пора ставити крапку у всіх питаннях, пов'язаних з ДУС. Думаю, суд розбереться, а коли розбереться - наступним кроком стане ініціація закону про майно, яким розпоряджається Президент», - сказав Тарасюк.

На думку Тарасюка, даним законом слід поставити раз і назавжди крапку в питанні приватизації і відчуження майна і об'єктів ДУС.

На питання, чи було справедливим три роки тому перепідпорядковувати ДУС, Тарасюк відповів, що на той час Президент Леонід Кучма з тими повноваженнями, які в нього були, фактично був главою виконавчої влади в країні. «І це виходило з логіки тодішньої адміністрації - зосередити все управління майном у руках цього глави виконавчої влади. З іншого боку, це робилося і заради економії коштів: була загальна бухгалтерія, управлінські структури.»,- відзначив він.

За словами Тарасюка, на сьогоднішній день ДУС викоренило існуючу раніше практику. «Ми живемо в рамках бюджету. Ми не відчужуємо майно, яке заборонене до приватизації, ми наводимо лад і реєструємо майно, яке раніше… даруйте, літало в повітрі», - додав він.

Тарасюк також відзначив, що за рік ДУС підняло виручку своїх підприємств, що не є державними, в два рази. «Я отримав ДУС із збитками по всій структурі мінус 24 мільйони гривень. Минулого року ми вийшли в плюс на ті ж 24 мільйони гривень. І повернули санаторії, об'єкти, землю. У нас немає на сьогоднішній день збиткових підприємств», - сказав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

515