В місті Рівному біля озера Басивкут при прокладенні труб було знайдено залишки стародавнього селища. Про це кореспонденту повідомив керівник археологічної експедиції, директор Рівненського філіалу охоронної археологічної служби Богдан Прищепа.
За його словами, згідно із законодавством, перед прокладенням комунікацій в землі місце повинні були оглянути археологи. На превеликий свій подив учені знайшли тут сліди стародавнього поселення.
Так, археологи знайшли близько 100 предметів старовини – уламки посуду, знаряддя праці, кременеві наконечники стріл, кістки тура, залишки архітектурних споруд – майстерні з відходами від виробництва, повідомляє «Новий Регіон».
На думку археологів, знахідки належать до трьох різних етапів заселення цієї території.
Перший етап – це раннє бронзове століття (ІІІ тисячоліття до нашої ери). Другий – так званий «римський період» ІІІ-ІІ сторіччя до нашої ери. І третій етап – що належить слов'янським селищам (VІІІ- Х сторіччя нашої ери).
«Ці знахідки мають велику історичну цінність, – вважає Богдан Прищепа. – Вони доводять теорію частини істориків про те, що саме в нашій місцевості проживали пращури європейських народів».
Археологічні знахідки уже перевезені в Рівненський краєзнавчий музей.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом