Міністр охорони здоров'я України Юрій Поляченко проводить консультації з юридичним управлінням Верховної Ради про відкликання заяви про звільнення з посади міністра.


Про це він повідомив на прес-конференції.


Він нагадав, що минулого тижня заявив, що готовий і далі працювати в уряді. Проте, за словами Поляченка, є юридичні моменти, які не дозволяють йому продовжувати працювати на цій посаді. Він сказав, що ще не відкликав заяву про звільнення, але проводить консультації з юридичним управлінням парламенту, передає «УНІАН».


Нагадаємо, що 19 жовтня міністр охорони здоров'я Поляченко і міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко зареєстрували у Верховній Раді заяви про відставку.
15 листопада Поляченко, призначений в уряд за квотою “Нашої України”, заявив про готовність продовжити працювати в уряді Віктора Януковича.

Раніше ForUm повідомляв, що у Партії регіонів знову з'явилося бажання співробітничати з міністром охорони здоров'я Юрієм Поляченком, а також міністром молоді і спорту Юрієм Павленком. Про це в інтерв'ю парламентським журналістам заявив народний депутат України, член фракції Регіони України Тарас Чорновіл.

«У нас є бажання співробітничати з двома іншими міністрами (Поляченко і Павленко - ред.), але ми дуже хочемо, щоб вони зробили нормальну річ - просто забрали свої заяви і продовжили працювати в уряді, а не піддавалися на тиск своєї політичної сили», - заявив Чорновіл.

Він уточнив, що ці два міністри, на думку членів антикризової коаліції, є нормальними професіоналами. «Ми хочемо мати поле для співпраці з Президентом. Конституційна реформа тільки вступила в дію, у нас є нова редакція Конституції і Президент психологічно до цього не звик., ми хочемо щоб Президент мав хоч якесь представництво у виконавчій владі. Конституція забороняє Президенту керувати виконавчою владою в державі, але він хоче і може бути там присутнім», - упевнений Чорновіл.

Консультації з Президентом з приводу призначення і звільнення міністрів тепер перейшли практично в постійну стадію, «але ми не розуміємо про що ми повинні вести консультації». Чорновіл вважає, що Президенту без будь-яких консультацій має бути вигідно, щоб у нього був «адекватний міністр закордонних справ» і гідне представництво в Кабміні. «Я не розумію, чому він не може зобов'язати своїх міністрів, щоб вони просто відкликали свої заяви?», - запитав депутат.

Чорновіл повідомив, що підозри на адресу глави Міноборони Анатолія Гриценка були «висунуті Президентом, підтримані Єхануровим і ми (антикризова коаліція - ред.) у виконання розпоряджень Президента і колишнього прем'єра сьогодні заслуховували їх звіти. Були дуже серйозні звинувачення, міністр не дав на них адекватної відповіді. Можливо, він їх ще дасть. Ми повинні надати йому можливість довести свою правоту, оскільки сьогодні він фактично це не реалізував».

Відносно Тарасюка, за словами Чорновола, у антикризової коаліції вже є політичне рішення про те, що цей урядовець повинен піти з посади, оскільки «він абсолютно неадекватний до цивілізованих норм дипломатичної служби».

Парламентарій припустив, що відставка міністрів може відбутися не раніше грудня, але це, за його словами, робиться для того, щоб дотриматися всіх правил процедури.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

468