Міністерство охорони здоров'я України відкидає звинувачення у корупції, проте визнає факти нецільового використання грошей при закупівлі медикаментів.


Про це повідомив міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко сьогодні на прес-конференції в Києві, передає «УНІАН».


«Є корупція, а є неефективне використання коштів», - сказав Поляченко.


Він нагадав, що на останньому засіданні Кабінету міністрів прозвучали звинувачення на адресу міністерства в неефективному використанні грошей при закупівлі медпрепаратів і розподілі їх по регіонах.


«Ми сприймаємо цю критику», - сказав Поляченко.


Він пояснив, що дійсно такі факти були зафіксовані минулого року і в першому кварталі цього року. Проте, за словами міністра, на сьогодні повністю змінений склад тендерного комітету, який відповідає за закупівлю медикаментів, і в 2007 році така ситуація вже не повториться.


Як повідомлялося, 22 листопада під час розширеного засідання уряду голова Головного контрольно-ревізійного управління Петро Андрєєв заявив, що Міністерство охорони здоров'я України здійснювало закупівлю медикаментів за державними програмами з імунопрофілактики і лікування цукрового діабету, туберкульозу, СНІДу і онкологічних захворювань з порушенням закону «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти».


Того ж дня прес-служба МОЗ розповсюдила повідомлення, в якому наголошувалося, що тендерний комітет Міністерства охорони здоров'я України розширив конкуренцію при проведенні закупівель ліків і заощадив державні кошти.


За період з листопада 2005 року по листопад 2006 року Міністерством охорони здоров'я в цілому і Постійним тендерним комітетом зокрема були проведені заходи щодо вдосконалення роботи у сфері державних закупівель лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Так, було змінено керівництво Постійного тендерного комітету, з його складу виведені особи, які відповідно до висновків Рахункової палати, КРУ і Генпрокуратури були причетні до порушень при проведенні держзакупівель, змінено керівництво відділу державних закупівель міністерства. Введена практика постійного залучення до роботи тендерного комітету представників неурядових міжнародних організацій, фахівців по регіонах, народних депутатів України.
Результати діяльності тендерного комітету дозволили значно розширити конкуренцію при проведенні закупівель, забезпечити їх прозорість і відвертість, а також заощадити державні кошти. Вдалося значно зменшити ціни на більшість лікарських препаратів, які закупляються міністерством, – в середньому на 10-15%, а за деякими позиціями – на 30 і

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

369