«Не потрібно нікого розбурхувати», - сказав в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань фінансової і банківської діяльності Микола Круглов, відповідаючи на запитання, чи буде він відзначати День 7 листопада.

«До історії треба відноситися дбайливо», - сказав Круглов і додав: «Одні знають, що це за свято, інші - ні, сьогодні вже інше покоління править балом і в них інші свята».

Кажучи про молодь, депутат, підкреслив, що для нового покоління День 7 листопада вже не є святом. «Молоде покоління до політики по-іншому відноситься, тому свята з таким відтінком зараз не можуть займати таке важливе місце, як раніше. Все міняється. Через років десять треба буде вирішити: треба це свято робити державним чи ні. Зараз не треба розбурхувати нікого подібними ідеями».

«Я зараз працюю, святкувати не збираюся», - сказав депутат.

В той же час доктор філософських наук, професор Мирослав Попович вважає, що 7 листопада повинен бути звичайним робочим днем.

«Росія ще може знайти привід для свята, тому що більшовики після перевороту фактично утримали від розвалу всю російську імперію. Відпала Фінляндія, Польща, Прибалтика, а все інше, завдяки жовтневій революції, залишилося в одній державі», - сказав Попович і додав: «А для України, як і для всього світу, цей день не приніс ніяких позитивних наслідків. Варто пригадати, для порівняння, французьку революцію. Французи її святкують по цей день, тому що не дивлячись на кров, після неї були затверджені певні свободи і правові ідеали».

Попович також нагадав, що 14 липня – День взяття Бастилії святкується, як день встановлення демократичних свобод, «хоча те, що почалося після цього - було страшне, і заслуговує таку ж оцінку, як і жовтневий переворот».

«Проте у Франції були затверджені принципи і свободи, а що дав нам Жовтень, за що можна було віддавати своє життя? Нехай мені розкаже Петро Симоненко, тоді може я зрозумію. Але цей день - просто дань традиції, якщо когось замучила ностальгія, то можна ж просто випити чарку за пам'ять людей, тому що були чесні і добрі люди серед червоних, які віддавали життя за майбутнє людей, а що вийшло з того, то вони не винні», - підкреслив він.

«Не потрібно загравати з прихильниками цих подій, з ідеями, як і з демократичними принципами, тому що принципи - це річ свята, яку потрібно оберігати від політичної кон'юнктури», - заявив Попович.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

304