Глава парламентського комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму Микола Томенко заявив про необхідність вирішення проблеми державного контролю за усиновленням українських дітей іноземними громадянами.

Про це він заявив у вівторок, відкриваючи "круглий стіл", присвячений проблемам усиновлення, повідомляє прес-служба Томенко.

Глава комітету відзначив, що, незважаючи на великі зусилля влади щодо національного усиновлення, статистика з цього питання не дуже оптимістична. Так, у 2005 році домінують іноземні усиновители : іноземці усиновили 2156 українських дітей, а українці - тільки 1419.

" При цьому, сьогодні міждержавне усиновлення, фактично, знаходиться "в тіні", тобто державні органи або уповноважені ними структури не контролюють умови і подальшу долю усиновлених дітей. У багатьох випадках йдеться про своєрідний бізнес. Сьогодні, на жаль, наприклад в Інтернеті, можна знайти інформацію про наших дітей з прайс-листами від 5 до 10 тисяч доларів. Це доводить, що такий тіньовий бізнес у нас існує, і він вже досить формалізований", - відзначив Томенко, передає «Інтерфакс-Україна».

Тому, вважає він, необхідно знайти механізми, як поставити під контроль держави і суспільства процес міждержавного усиновлення, а національне - зробити популярним. У зв'язку з цим М. Томенко назвав рецидивом минулого норму про таємницю усиновлення. "Навпаки, сім'я, яка взяла дитину на усиновлення, повинна відчувати не комплекс, а повагу з боку суспільства за такий вчинок", - відзначив він.

Кажучи про необхідність приєднання до Конвенції про захист дітей і співпрацю з питань міждержавного усиновлення, М.Томенко нагадав, що на сьогодні її ратифікували 69 країн. Серед них - практично всі країни, громадяни яких здійснюють усиновлення в Україні, крім США і Росії, які підписали, але не ратифікували цю Конвенцію.

М.Томенко відзначив, що ратифікація Україною цієї Конвенції можлива після ряду змін національного законодавства в цій сфері. "Я не сприймаю розмов, що в нас у сфері усиновлення все добре, а тому нібито не потрібно змінювати закони і ратифікувати які-небудь конвенції. Насправді в нас не все так добре, як то кажуть. Тому офіційні права і контроль держави у сфері усиновлення украй необхідні в Україні", - сказав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

358