Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко називає повернення екс-глави Сумської обладміністрації Володимира Щербаня добровільною депортацією і заявляє, що взяття його на поруки не логічне.
" Ми зробили все, щоб Щербань не просто повернувся... Він заявив американській стороні про добровільну депортацію", - сказав міністр на прес-конференції у вівторок в Києві.
За словами Луценка, коли Щербань прибув до України, міліція з рук у руки передала його Генеральній прокуратурі. "Те, що далі відбулося - це велике здивування, оскільки відпускати пана Щербаня на поруки, людини, яка більше року конкретно ховалася від слідчого і уникала правосуддя, є не логічним", - підкреслив глава відомства.
" Єдине, що пояснює ситуацію - це те, що це (звільнення на поруки – ред .) відбулося в день захисту тварин. Все-таки коні на Сумщині давно не годовані. У пана Щербаня є наміри їх все-таки погодувати", - сказав Луценко.
Глава відомства також повідомив, що було б доречно вибрати для Щербаня запобіжними заходами не взяття на поруки, а заставу. "Я сьогодні говорив з генпрокурором і запитав : "Чому вони не хочуть заробити ?". Америка взяла у Щербаня 4 мільйона застави... Чом би Україні не взяти таку ж заставу? Можливо, Сумщина була б більш спокійною, ніж сьогодні", - відзначив Луценко, передає «Інтерфакс-Україна».
Глава МВС повідомив про проведення акцій мешканців Сумської області з приводу "такої безрозсудної поведінки правосуддя в Україні".
Луценко відзначив, що єдиний механізм, який би дозволив притягти до відповідальності осіб , підозрюваних у здійсненні злочинів серед урядовців високого рангу - це повернення до Конституції 1996 року, коли Генпрокуратура була позбавлена функцій досудового слідства . "Як тільки все це перейде в руки міліції, ми спокійно гарантуємо професіоналізм у доведенні справи до суду", - підкреслив міністр. Він також нагадав, що поки міліція може тільки шукати урядовців високого рангу, підозрюваних у здійсненні злочинів, і не може притягти їх до відповідальності.
Як повідомлялося, 4 листопада В.Щербань прибув до Києва. Цього ж дня Генеральна прокуратура ухвалила рішення про припинення його розшуку по лінії Інтерполу і винесла постанову про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття на поруки. Поручителями виступили депутати з фракції Партії регіонів.
Щербань був затриманий представниками агентства міграційної і митної служби Департаменту внутрішньої безпеки США в середині жовтня 2005 року за незаконне перебування на території цієї країни. Суд залишив його під вартою до винесення остаточного рішення з питання про його депортацію. Суд двічі відхилював клопотання адвокатів В.Щербаня про звільнення його з-під варти під заставу.
За словами керівника українського бюро Інтерполу Кирила Куликова, Щербань був затриманий у США не як людина, звинувачена на території України, а як порушник міграційного законодавства Америки. К.Куликов також відзначав, що якщо В.Щербаня депортують до України, то він відповідатиме перед судом, оскільки у нього є українське громадянство, дію закордонного паспорта припинено.
На початку 2006 року українська влада звернулася до США з проханням депортувати Щербаня до України.
Раніше ForUm повідомляв, що екс-губернатор Сумської області Володимир Щербань планує продовжувати публічну діяльність в Україні. В той же час він ще не визначився, з чим саме буде зв'язана його подальша діяльність.
«Думаю, я не пропаду. Тому що мої колеги, мої друзі знаходяться всі в політиці. Тому я думаю, що вони знайдуть і для мене місце, - заявив Щербань. – радитимуся зі своїми політичними друзями».
До числа своїх «політичних друзів» Щербань записав Євгенія Кушнарьова, Віктора Януковича, Ріната Ахметова, Віталія Гайдука, Сергія Таруту. Він також підкреслив, що в нього є друзі не тільки серед «регіоналів».
«Чому тільки Партія регіонів? В мене дуже хороші відносини з багатьма «бютівцями». Цього просто ніхто не знає, але колись напрацьовувалися схеми і з тими, хто сьогодні в опозиції, в зовсім іншому таборі до Партії регіонів», - підкреслив він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом