18-19 жовтня 2006 року відбувся візит міністра аграрної політики України Юрія Мельника до Брюсселя, під час якого було проведено ряд переговорів з питань співпраці у сфері сільського господарства України і ЄС.
Як повідомили у прес-службі Мінагрополітики, зокрема на зустрічі з директором Генерального директорату Європейської комісії «Зовнішні відносини» Х. Мінгареллі обговорювався вступ України до СОТ, поглиблення співпраці у сфері сільського господарства між Україною і ЄС і доповнення Плану дій Україна-ЄС розділом «Сільське господарство». Окрім того обговорювалося введення квотування експорту зернових з України, проведення земельної реформи в Україні і хід реалізації політики уряду України у сфері сільського господарства.
В ході зустрічі з комісаром ЄК з питань сільського господарства і розвитку сільської місцевості Фішер Боєль зачіпалися питання торгових відносин (у тому числі заборона України на ввезення м'ясної продукції з Польщі, введення квотування експорту зернових з України). Сторони також обговорили подальші кроки співпраці після підписання Меморандуму, зокрема створення робочих груп за напрямками співпраці і розроблення плану дій. Крім того обговорювалося питання розвитку сільської місцевості як одного з пріоритетних напрямків співпраці між Україною і ЄС у сфері сільського господарства, повідомляє «УНІАН».
Під час бесіди з Генеральним секретарем Комітету професійних сільськогосподарських організацій ЄС (СОРА-СОGЕСА) Фаффйтером українську сторону поінформували про еволюційний розвиток загальної аграрної політики ЄС, про можливості інвестування в сільськогосподарський сектор України, а також обговорювалася участь української делегації у Конференції «Схід – Захід», яка проходитиме в рамках міжнародної виставки «Зелений тиждень» в Берліні.
Як зазначили у прес-службі, в ході візиту Мельника до Брюсселя був підписаний Меморандум про взаєморозуміння в діалозі з аграрних питань між Міністерством аграрної політики України і Генеральним директоратом Європейської комісії «Сільське господарство і розвиток сільської місцевості».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом