Федерація футболу України виступає за вдосконалення статусу футбольних арбітрів в Україні.
Як повідомили в прес-службі ФФУ, про це заявив голова Комітету арбітрів Федерації футболу України Віктор Дердо.
Він переконаний, що в Україні статус футбольного арбітра потребує вдосконалення.
“ Щось подібне (тиск на арбітрів – ред.), хіба що в більш темних тонах, відбувається відносно арбітрів і в Україні, причому на всіх рівнях – починаючи з вищої ліги і закінчуючи дитячо-юнацькими змаганнями. Як правило, всі команди, які програють, насамперед, бачать причину невдачі своєї команди в арбітрі, в його нібито упередженому ставленні. На жаль, практика критиканства у нас сприймається як належне. За статистикою, на національному рівні великої черги, щоб стати рефері, немає. І це незважаючи на те, що діють школи молодих арбітрів, є можливість навчатися”, - повідомив Дердо.
Він також відзначив, що, не дивлячись на штрафи і жорсткі санкції до тренерів і футболістів, які дозволяють собі грубощі на адресу суддів, такі дії продовжуються, передає «УНІАН».
“ Словом, доводиться говорити про відсутність захищеності арбітрів. Кожний з них займає певне місце в суспільстві, футбольній громадськості, і якщо зазнає тиску або психологічного удару, це автоматично відображається на його близьких”, - додав Дердо.
Прес-служба ФФУ повідомляє, що зменшення кількості спортивних арбітрів спонукало уряд Франції змінити статус рефері любительського і професійного розряду з метою забезпечити їм більший захист. Згідно з новим законом усі арбітри отримали статус громадських працівників, що прирівнює їх до поліцейських або пожежників. Це має підвищити їх безпеку - за словесну образу або фізичне ушкодження громадських працівників у Франції передбачені серйозні стягнення - штрафи, що в 20 разів перевищують звичайні. ”Дотримання правил і повага - ті умови, без яких спорт втратив би свої цінності і свою самобутність”, - заявив міністр спорту Франції Жан-Франсуа Лямур.
Для підвищення престижу професії арбітра вдалися і до змін фінансового статусу суддівства. Відтепер доходи рефері від спорту оподатковуватимуться менше ніж раніше.
Ці нововведення ініціював уряд Франції у зв'язку з зростанням кількості агресивних випадів на адресу арбітрів, що спричинило помітне зниження чисельності рефері в країні за останні п'ять років. ”Дуже багато арбітрів залишили суддівство, втомилися від образ, підозр, загроз і залякувань”, - відзначив Лямур.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом