Франц Кафка і відкриття Нептуна.

В Алжирі сьогодні День незалежності. В Алтайській республіці День заснування. В Білорусі День незалежності.
На Віргінських островах День емансипації. А в Хакассії- День
заснування.

Цього дня народився Франц Кафка (1883-1924), австрійський письменник. Закінчив престижну німецьку школу в Празі, в 1906 році отримав ступінь бакалавра юриспруденції. Юридична практика приносила достатньо коштів, щоб знімати житло, і залишала достатньо часу на те, щоб писати (а неписати Кафка, за його власними словами, просто не міг). В 1917 році у нього виявили туберкульоз; він провів майже п'ять років у санаторіях і на гірських курортах, проте хвороба прогресувала. І в 1924 році Кафки не стало.
За життя Кафки була опублікована лише мала частина його розповідей, а всі романи побачили світ посмертно. В 1913 році вийшли збірки розповідей "Роздум" і повість "Суд", а два роки опісля з'явилася повість "Метаморфоза". В романах «Америка» «Процес» «Замок» і розповідях в гротесковій і притчеподібній формі показав трагічне безсилля людини в її зіткненні з абсурдністю сучасного світу. Досяг особливої виразності в описі кошмарів і фантастичних перетворень (збірка «Перетворення», 1916) завдяки «протокольному» , що імітує реалістичну достовірність, стилю». Переважна увага не до характеру, але до характерності (до ситуації страху, відчаю, туги ) зближує Кафку з експресіоністами.

Сам Кафка заповідав спалити всі свої неопубліковані рукописи, проте його друг, письменник Макс Брод, вирішив інакше. В середині 20-х років були надруковані романи, що принесли Францу Кафку світову популярність: "Процес" (1925), "Замок" (1926), "Америка" (1927). Цілком можливо, що, коли б не рішучість Макса Брода, про глибину таланту Кафки б не було відомо і до цього дня.

Православні: Андрій, Гліб, Інна, Лука, Наум, Римма, Хома.
Католицькі: Анатолій, Гіацинт, Хома.

Цього дня:

1528 Папа римський Клемент VII спеціальною буллою узаконив орден ченців-капуцинів, головна мета якого - боротьба з ідеями Реформації.

1841 Англійський астроном Джон Адамс оголосив про відкриття ним планети Нептун.

1879 На з’їзді партії «Земля і воля», що проходив у Воронежі з 2 по 6 липня (20 - 24 червня за ст. ст.) відбувся розкол між ворогуючими течіями з питання про політичний терор, зокрема, про царевбивство. В результаті після з'їзду було утворено дві нові партії: «Чорний переділ» і «Народна воля».

1885 Українські емігранти створили в США товариство взаємодопомоги «Братство святого Миколи».

1917 В США відміненоположення про те, що оглядовими офіцерами на американських кораблях можуть бути тільки громадяни США.

1936 Раднарком СРСР затвердив положення про Державну автомобільну інспекцію при Головному Управлінні робочо-селянської міліції. Надалі називалося ДАІ МВС СРСР, нині в Росії - Державна інспекція з безпеки дорожнього руху (ДББДД). Свято всіх працівників відповідних служб.

1949 "Енола Гей" - бомбардувальник, що скинув атомну бомбу на Хіросіму, - став експонатом музею Смітсоновського інституту.

1954 У Великобританії відмінено карткову систему.

1956 Президент США Дуайт Ейзенхауер схвалив проведення розвідувальних польотів літаків "У-2" над територією Радянського Союзу. Перший політ відбувся наступного дня, і вони тривали до 1 травня 1960 року, коли літак-шпигун був збитий радянською ракетою під Свердловськом.

1956 Уряд Польщі дозволив еміграцію польських євреїв до Ізраїлю.

1973 В Хельсінкі почала роботу Рада з безпеки і співпраці в Європі (РБСЄ). Через два роки в столиці Фінляндії буде підписано Заключний акт, що став головною подією в післявоєнній історії Європи і світі, яка затьмарить лише розвал соціалістичної співдружності і Радянського Союзу наприкінці 80-х - початку 90-х рр. нашого століття.

3 липня народилися:

1883 Франц Кафка (1883-3.6.1924), австрійський письменник.

1927 Кен (Генрі Кеннет Альфред) Рассел, англійський кінорежисер, його роботи відрізняються екстравагантністю стилю: "Закохані жінки" (Women in Love, 1969), "Музичні закохані" (Music Lovers, 1971), "Томмі" (Tommy, 1975), "Лістоманія" (Lisztomania, 1975), "Перероблені Штати" (Altered States, 1979), і "Жорстокий" (1986). Дуже спірні його роботи часто критикують за потурання людським слабкостям, грубий секс і жорстокість. Створив телебіографії композиторів Ельгара, Деліуса і Річарда Штраусса.

1928 Ян Махульський, польський актор ("Ва-банк"), батько кінорежисера Юліуша Махульського.

1930 Олег Костянтинович Попов, клоун.

1932 Вадим Ільєнко, український оператор і режисер.

1934 Володимир Дяченко, режисер.

1940 Вадим Авлошенко, український оператор.

1962 Том Круз, американський кіноактор.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

659